Twitter / Javier Varela / Nietypowa bramka Włoszek

Eliminacje Euro 2021. Zaskakujące rozegranie rzutu wolnego. Zobacz niezwykłą bramkę Włoszek (wideo)

Mateusz Kozanecki

W meczu eliminacji Euro 2021 Włoszki pokonały na własnym boisku reprezentację Malty 5:0. O spotkaniu zrobiło się głośno, dzięki niezwykłej bramce Valentiny Cernoi.

Murowanymi faworytkami do odniesienia zwycięstwa były Włoszki. Te na strzelenie pierwszej bramki musiały poczekać blisko pół godziny. Przy premierowym trafieniu popisały się niekonwencjonalnym zagraniem.

W 27. minucie reprezentantki Włoch wykonywały rzut wolny. Tradycyjnie drużyna broniąca ustawiła mur. Co ciekawe, na takie samo rozwiązanie zdecydowały się również... Włoszki. Tuż przed strzałem zawodniczki rozbiegły się, a Valentina Cernoia zamieniła stały fragment gry na bramkę.

Zobacz niezwykłe trafienie Włoszek:

Ta bramka dodała skrzydeł Włoszkom, które do przerwy prowadziły już 4:0. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0, choć w 71. minucie czerwoną kartkę otrzymała Manuela Giugliano.

W eliminacjach Euro 2021 reprezentacja Włoch prowadzi z kompletem punktów w grupie B. Malta zajmuje piątą pozycję z jednym "oczkiem" na koncie, wywalczonym w meczu z Izraelem (1:1).