PAP/EPA / Na zdjęciu: Casper Ruud

"Głupie wybory". Rywal Hurkacza nie wytrzymał

Artur Babicz

Casper Ruud przegrał w półfinale turnieju ATP Master 1000 w Montrealu z Hubertem Hurkaczem. Faworyzowany Norweg po dotkliwej porażce z Polakiem zabrał głos. Wprost przyznał, że nie wszystko poszło po jego myśli.

W pewnym momencie wydawało się, że to Casper Ruud będzie mógł cieszyć się z awansu do finału turnieju ATP Masters 1000 w Montrealu. Norweg wygrał pierwszego seta, ale potem przebudził się Hubert Hurkacz. Polak przejął kontrolę nad meczem i pewnie wygrał 5:7, 6:3, 6:2 (więcej o meczu TUTAJ).

Zdaniem Ruuda, to właśnie początek trzeciego seta był przełomowy. Szczególnie moment, w którym Norweg serwował i już prowadził 40:0. Hurkacz potrafił jednak odwrócić losy tego gema i potem już tylko powiększał przewagę.

- To był najgorszy możliwy sposób na przełamanie. Dokonałem kilku głupich wyborów. Potem trudno było to przełknąć - nie ukrywał Casper Ruud po spotkaniu.

Norweg zwrócił uwagę na to, że porażka z Hurkaczem była dla niego bolesna. To już drugi półfinał imprezy rangi ATP Masters 1000 w wykonaniu Ruuda. Oba pojedynki przegrał i nie miał jeszcze szans walki o prestiżowy tytuł.

- Szkoda, że nie wyszło. W pierwszym secie miałem dobry start - mówił Ruud. - Hubert (Hurkacz - przyp.red.) grał momentami na bardzo wysokim poziomie. Nie mogłem sobie z tym poradzić. Muszę to uszanować. Miejsce w półfinale też jest ważne z punktu widzenia rankingu i dalszej części sezonu - podsumował.

Finał ATP Masters 1000 w Montrealu odbędzie się w niedzielę, 14 sierpnia, o godzinie 22:00. Hubert Hurkacz w tym pojedynku zmierzy się z Pablo Carreno. Szczegóły dotyczące transmisji tego starcia można znaleźć TUTAJ.