WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska

Słowa Radwańskiej poszły w świat. "Niesamowity skandal"

Mateusz Byczkowski

Agnieszka Radwańska kilka dni temu udzieliła wywiadu dla WP SportoweFakty, w którym wypowiedziała się na temat Wiktorii Azarenki. Słowa byłej polskiej tenisistki nie przeszły bez echa, bowiem skomentowały je zagraniczne media.

Wiktoria Azarenka pod koniec marca tego roku rozczarowała swoich fanów. Podczas drugiego seta spotkania 1/16 finału turnieju WTA w Miami przeciwko Lindzie Fruhvirtovej nagle zeszła z kortu. Jej rywalka zwyciężyła w pierwszej partii (6:2), a w drugiej wygrywała już 3:0.

Zachowanie doświadczonej Białorusinki skomentowała niedawno Agnieszka Radwańska w wywiadzie dla WP SportoweFakty (więcej przeczytasz TUTAJ). Finalistka Wimbledonu z 2012 roku nie przebierała w słowach.

- Już wcześniej nieraz robiła teatr, udawała kontuzje itd. Oglądam jej mecz w Miami, patrzę, a jej coś nie podpasowało. Przegrywała i po prostu zeszła z kortu w połowie seta. Myślę: "Boże, dziewczyno… Masz 33 lata, zdobyłaś na korcie wszystko, jesteś mamą. A robisz coś takiego!". To dla mnie kompletnie niezrozumiałe - powiedziała.

Wypowiedź Agnieszki Radwańskiej skomentowały zagraniczne media. Rumuński portal prosport.ro nazwał całą sytuację "niesamowitym skandalem". Przypomniał też o bezpośrednim bilansie dwóch zawodniczek - korzystnym dla Wiktorii Azarenki, bowiem w 19 meczach 14 razy triumfowała Białorusinka.

Serwis playsport.ro pisze również mocno bezpośrednio - o "trzęsieniu ziemi w kobiecym tenisie". "Jedna z najlepszych tenisistek w historii znalazła się na celowniku innego członka elity" - czytamy w artykule.

Za to portal sportskeeda.com zgadza się z wypowiedzią Agnieszki Radwańskiej, a potwierdzają to słowa tamtejszych dziennikarzy. "Wiktoria Azarenka nie była w humorze, żeby pozostać na korcie i wyszła" - napisano.