Perfekcyjna akcja Huberta Hurkacza. Świetnie to zrobił [WIDEO]

Twitter / Tennis TV / Hubert Hurkacz w meczu z Flavio Cobollim

Hubert Hurkacz rozpoczął w poniedziałek część sezonu na kortach trawiastych. Grał nierówno, ale kiedy podkręcał tempo, był nie do pokonania dla Flavio Cobollego. Kilka akcji Polaka zrobiło duże wrażenie na widzach.

Hubert Hurkacz rozpoczął część sezonu na kortach trawiastych od zwycięstwa. W pierwszym meczu w turnieju w Halle pokonał w dwóch setach Flavio Cobollego. Przeciwnik z Włoch próbował sprawić niespodziankę i wyeliminować rozstawionego Polaka, ale w pierwszej partii skończyło się wynikiem 7:5, a druga runda została podsumowana tie-breakiem.

Wrocławianin zagrał dość nierówno, co można było wytłumaczyć aklimatyzacją na korcie trawiastym. Hubert Hurkacz rozgrywał wcześniejsze turnieje na mączce. W decydujących momentach obu setów Polak potrafił przyspieszyć i wypunktować młodego zawodnika urodzonego we Florencji.

Hubert Hurkacz efektownie zakończył pierwszego seta. W dwóch ostatnich akcjach ruszył do siatki i popisał się widowiskowymi zagraniami. Flavio Cobolii, choć kilkakrotnie potrafił ominąć przeciwnika, to tym razem okazał się bezradny.

Akcja, którą można zobaczyć na profilu Tennis TV, można nazwać perfekcyjną Huberta Hurkacza. Polak przeszedł w niej z głębokiej obrony do ataku. Zrobił to dzięki celnemu lobowi. Rozstawiony zawodnik zaczął dystansować Włocha i po kilku sekundach ruszył do siatki. Zakończenie akcji było "wisienką na torcie".