ATP Brisbane: Ćwierćfinał nie dla Kubota

Rafał Smoliński

Łukasz Kubot (ATP 70) będzie musiał poczekać na swój szósty w karierze ćwierćfinał turnieju ATP World Tour. W australijskim Brisbane Polak gładko uległ Marcosowi Baghdatisowi (ATP 20) 2:6, 2:6 w zaledwie 64 minuty.

W meczu, którego stawką był ćwierćfinałowy pojedynek z Andym Roddickiem (ATP 8), reprezentant Cypru zdominował lubinianina i wygrał bardzo pewnie. Baghdatis wyrównał stan bezpośredniej rywalizacji, w pełni rewanżując się Kubotowi za porażkę z challengera w Ostrawie z 2009 roku.

Kubot, ubiegłoroczny finalista turnieju ATP World Tour rozgrywanego w Costa do Sauípe w Brazylii, dwukrotnie również w zeszłym sezonie docierał do ćwierćfinału (Dauha i Casablanca). W Dausze w minionym roku Polak przegrał po Nowym Roku walkę o półfinał z Viktorem Troickim (ATP 28), zatem środowa porażka w II rundzie turnieju na antypodach oznaczać będzie spadek w poniedziałkowym notowaniu rankingu ATP.

25-letni Baghdatis, który w ubiegłym sezonie osiągnął aż 11 ćwierćfinałów w najwyższej kategorii tenisowych rozgrywkach, rozpoczął spotkanie z Kubotem od przełamania jego podania. Cypryjczyk szybko uzyskał kolejnego breaka, a w piątym gemie miał nawet szansę na trzeciego (4:1). 28-latek z Lubina jedyny raz w meczu przełamał rywala w szóstym gemie premierowej odsłony, ale szybko stracił podanie, co przesądziło o wyniku seta. II seta Polak rozpoczął od utraty serwisu, a Baghdatis szybko dołożył kolejnego breaka w (4:1).

Brisbane International, Brisbane (Australia)
ATP World Tour 250, kort twardy (Plexicushion), pula nagród 372,5 tys. dol.