ATP Auckland: Corić i Monaco poza turniejem, Gulbis i Robredo poznali rywali

Marcin Motyka

Yen-Hsun Lu w I rundzie turnieju ATP w Auckland pokonał Juana Monaco. Z imprezą pożegnali się także Borna Corić oraz Santiago Giraldo, a pierwszych rywali poznali Tommy Robredo i Ernests Gulbis.

Odkąd Borna Corić wypowiedział słowa, że jest "najlepszym tenisistą swojego pokolenia" oraz, iż "gra jak Novak Djoković" nie wygrał ani jednego meczu. Co więcej, od tej pory w żadnym z setów nie zdobył więcej niż czterech gemów. W ubiegłym tygodniu w Madrasie przegrał 1:6, 4:6 ze Stanem Wawrinką, a we wtorek, w I rundzie imprezy ATP w Auckland, uległ 3:6, 4:6 Pablo Carreno.

23-latek z Barcelony, wielka nadzieja hiszpańskiego tenisa, w ciągu 72 minut gry z chorwackim posiadaczem dzikiej karty, ani razu nie dał się przełamać, a sam wykorzystał trzy z sześciu break pointów, co dało mu przepustkę do meczu 1/8 finału z rozstawionym z numerem ósmym Steve'em Johnsonem.

Wspaniałą niespodziankę miejscowym kibicom sprawił Michael Venus. 426. tenisista świata obronił trzy piłki meczowe i pokonał klasyfikowanego o 317. lokat wyżej w światowej hierarchii Alejandro Gonzaleza. - Czuję się niesamowicie. Przez cały mecz starałem się koncentrować tylko na sobie i grać agresywnie. To dla mnie coś nierealnego. Dziękuję kibicom za wspaniały doping - mówił Nowozelandczyk, który w nagrodę o ćwierćfinał zmierzy się z Tommym Robredo.

Swojego rywala poznał też po wycofaniu się Davida Ferrera najwyżej notowany uczestnik tegorocznej edycji Heineken Open Ernests Gulbis. Oznaczony "dwójką" Łotysz skonfrontuje swe siły z Jiřím Veselým. We wtorek czeski kwalifikant pokonał 6:3, 7:6(4) Thomaza Bellucciego.

Awans do II rundy wywalczył zeszłoroczny finalista Yen-Hsun Lu. Rozstawiony z numerem dziewiątym Tajwańczyk, który w ubiegłym tygodniu triumfował w deblowych zmaganiach w Madrasie, wygrał 6:4, 2:6, 6:1 z Juanem Monaco, pokonując Argentyńczyka pierwszy raz karierze. - Juan to bardzo trudny rywal, tenisista ze ścisłej czołówki. Czułem zmęczenie po turnieju w Madrasie, ale w trzecim secie grałem swój najlepszy tenis. Myślę, że to był mój bardzo dobry mecz - powiedział Lu, który w 1/8 finału zagra z pogromcą, Paolo Lorenziego, Albertem Ramosem.

W walce o ćwierćfinał Heineken Open nie dojdzie kolumbijskiego starcia. Wprawdzie Alejandro Falla bardzo pewnie pokonał Jose'a Stathama, lecz zawiódł oznaczony numerem szóstym Santiago Giraldo, który w meczu z Kennym de Schepperem ugrał ledwie pięć gemów.

Diego Schwartzman wygrał w trzech setach z rozstawionym z numerem siódmym Guillermo Garcią-Lopezem i w II rundzie zmierzy się z Donaldem Youngiem. Amerykanin pokonał 6:7(2), 6:1, 6:3 japońskiego kwalifikanta, Go Soedę.

Heineken Open, Auckland (Nowa Zelandia)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 464,4 tys. dolarów
wtorek, 13 stycznia

I runda gry pojedynczej:

Yen-Hsun Lu (Tajwan, 9) - Juan Mónaco (Argentyna) 6:4, 2:6, 6:1
Diego Schwarztman (Argentyna) - Guillermo García-López (Hiszpania, 7) 6:2, 4:6, 6:1
Albert Ramos (Hiszpania) - Paolo Lorenzi (Włochy) 6:4, 6:3
Donald Young (USA) - Gō Soeda (Japonia, Q) 6:7(2), 6:1, 6:3
Pablo Carreño (Hiszpania) - Borna Ćorić (Chorwacja, WC) 6:4, 6:3
Kenny de Schepper (Francja, Q) - Santiago Giraldo (Kolumbia) 6:2, 6:3
Jiří Veselý (Czechy, Q) - Thomaz Bellucci (Brazylia) 6:3, 7:6(4)
Michael Venus (Nowa Zelandia, WC) - Alejandro González (Kolumbia, WC) 5:7, 6:3, 7:6(7)
Alejandro Falla (Kolumbia, LL) - Jose Statham (Nowa Zelandia, WC) 6:4, 6:4

wolne losy: Ernests Gulbis (Łotwa, 2); Roberto Bautista (Hiszpania, 3); Kevin Anderson (RPA, 4); Tommy Robredo (Hiszpania, 5)

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.