Wzruszający film z udziałem Świątek. "Mam nadzieję, że fani będą rozumieli"

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / On / Na zdjęciu: Iga Świątek
YouTube / On / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Współpracująca z Igą Świątek firma On opublikowała na YouTube krótki film dokumentalny na temat aktualnej liderki rankingu WTA. Polska tenisistka opowiedziała o swoim życiu. Bardzo ważne słowa skierowała do kibiców.

W tym artykule dowiesz się o:

Iga Świątek od ponad roku jest ambasadorką firmy On, której współwłaścicielem jest Roger Federer. Szwajcarski producent odzieży i obuwia opublikował na swoim kanale na YouTube krótki dokument "Beyond Number One", który opowiada o życiu aktualnej pierwszej rakiety świata.

- Codziennie nie myślę o tym, że jestem numerem jeden na świecie - mówi na samym początku Świątek.

- Sama, jak byłam młodsza, to dla mnie abstrakcją było to, że mogłabym grać w WTA Tour. Była tylko jedna osoba, która odnosiła sukcesy w tourze i była to Agnieszka Radwańska. Jest to jedna osoba na prawie 40-milionowy kraj. A ja jakim cudem mogłabym być kolejną? - dodała.

ZOBACZ WIDEO: Czerkawski po karierze miał mnóstwo zajęć. Teraz zdradza, kim jest dziś

W wieku blisko 23 lat Świątek ma na koncie 21 tytułów zawodów głównego cyklu, w tym cztery wielkoszlemowe. Na pierwszym miejscu w rankingu WTA spędziła już ponad 100 tygodni.

Nasza tenisistka opowiedziała o swojej karierze. Przyznała, że z czasem zaczęła odczuwać coraz większą presję. Z tego względu nie zawsze jest jej łatwo.

- Teraz z social mediami, które są wszędzie, i z tym, że ludzie dzielą się każdą informacją, odczuwam większą presję z uwagi na to, że każdy nasz krok jest praktycznie obserwowany i często oceniany przez ludzi - wyznała.

- Cieszę się, że i Warszawa, i cała Polska tak mocno mnie wspiera. Mam nadzieję, że będziemy czuli więcej takiej empatii w stosunku do ludzi, którzy na co dzień uprawiają sport i których widzimy tylko przez ułamek czasu na ekranach telewizorów. Mam nadzieję też po prostu, że fani będą wyrozumiali i będą rozumieli, że też jestem człowiekiem - zaapelowała do kibiców.

Aktualnie Świątek przygotowuje się do występu w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie 2024, który rozpocznie się już w niedzielę (26 maja). Polka to trzykrotna mistrzyni tych zawodów (2020, 2022 i 2023).

Czytaj także: Co za widok z samego rana! Ogromna przewaga Igi Świątek Hubert Hurkacz może się ucieszyć. Zmiana pozycji w rankingu ATP

Źródło artykułu: WP SportoweFakty