PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Challenger Manerbio: Kamil Majchrzak pokonany przez Eliasa Ymera w I rundzie

Kamil Majchrzak przegrał 3:6, 4:6 ze Szwedem Eliasem Ymerem w I rundzie turnieju rangi ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Manerbio.

Kamil Majchrzak (ATP 252) nie miał pewnego miejsca w eliminacjach do wielkoszlemowego US Open i wystąpił w dwóch kolejnych challengerach ATP na kortach ziemnych we Włoszech. W Cordenons udało mu się wygrać jeden mecz, a w Manerbio w I rundzie lepszy od niego okazał się Elias Ymer (ATP 211).

Polak mecz rozpoczął od przełamania, ale następnie przegrał cztery gemy z rzędu, co ustawiło losy I seta. W II partii było tylko jedno przełamanie, które Ymer uzyskał na 2:1. Majchrzak mógł wyrównać na 2:2, ale Szwed od 0-40 zdobył pięć punktów. W 10. gemie tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego obronił dwie piłki meczowe i uzyskał break pointa, ale nie zdołał go wykorzystać. Ymer awans do II rundy przypieczętował za trzecim meczbolem.

W trwającym 76 minut meczu Szwed obronił sześć z siedmiu break pointów i trzy razy przełamał Polaka. Ymer zaserwował pięć asów i zdobył o 13 punktów więcej od Majchrzaka (64-51).

W 2013 roku obaj tenisiści spotkali się w mistrzostwach Europy juniorów w Klosters (Szwajcaria) i lepszy był Majchrzak.

Ymer w ubiegłym tygodniu zdobył Cordenons tytuł po zwycięstwie w finale nad Roberto Carballesem. Hiszpan w II rundzie tego challengera pokonał Majchrzaka.

Internazionali Di Manerbio, Manerbio (Włochy)