Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Sloane Stephens

WTA Madryt: Sloane Stephens złamała opór Saisai Zheng. Szybki awans Belindy Bencić

Sloane Stephens pokonała w trzech setach Saisai Zheng i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier Mandatory w Madrycie. Belinda Bencić oddała dwa gemy Katerynie Kozłowej.

Sloane Stephens (WTA 8) rozegrała drugi trzysetowy mecz w Madrycie. W II rundzie wyeliminowała Wiktorię Azarenkę. W środę mistrzyni US Open 2017 zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:2 Saisai Zheng (WTA 49). W trwającym dwie godziny i dwie minuty meczu Amerykanka odparła 13 z 16 break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z 11 szans.

Stephens po raz drugi pokonała Zheng. W ubiegłym sezonie w Pekinie oddała Chince cztery gemy. Dla Amerykanki będzie to pierwszy ćwierćfinał w Madrycie. Dopiero po raz drugi w 2019 roku osiągnęła tę fazę turnieju WTA, po Charlestonie.

Kolejną rywalką Stephens będzie Petra Martić (WTA 36), która prowadziła 4:6, 6:3, 3:0 z Donną Vekić (WTA 24), gdy jej rodaczka skreczowała z powodu kontuzji prawego biodra. Mecz trwał godzinę i 52 minuty. Martić zniwelowała siedem z 10 break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z sześciu okazji. Wygrała już 11. mecz na korcie ziemnym w tym roku (bilans 11-1).

Belinda Bencić (WTA 18) w 63 minuty rozbiła 6:0, 6:2 Katerynę Kozłową (WTA 85). Szwajcarka obroniła trzy break pointy, a sama wykorzystała pięć z ośmiu szans na przełamanie. Zdobyła 25 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Bencić awansowała do drugiego w tym roku ćwierćfinału imprezy rangi Premier Mandatory. W Indian Wells dopiero w półfinale przegrała z Andżeliką Kerber. Kozłowa w poprzedniej rundzie wyeliminowała Karolinę Pliskovę.

W 2017 roku Bencić zmagała się ze zdrowotnymi problemami i w pewnym momencie wypadła nawet z Top 300 rankingu. W obecnym sezonie Szwajcarka przeżywa odrodzenie. W Dubaju (tytuł) i Indian Wells odniosła sześć zwycięstw nad tenisistkami z czołowej "10", w tym nad Naomi Osaką i Simoną Halep. W styczniu była klasyfikowana na 55. pozycji, a w marcu wróciła do Top 20. O półfinał w Madrycie była siódma rakieta globu zmierzy się z Osaką.