PAP/EPA / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Bruno Soares i Mate Pavić

Tenis. ATP Finals: Mate Pavić i Bruno Soares z drugą wygraną. Pokonali Johna Peersa i Michaela Venusa

Mate Pavić i Bruno Soares odnieśli drugie zwycięstwo w fazie grupowej ATP Finals 2020 w Londynie. Chorwat i Brazylijczyk pokonali Australijczyka Johna Peersa i Nowozelandczyka Michaela Venusa.

Przed ostatnią kolejką w grupie Boba Bryana żadna z par nie straciła szans na awans. W piątek o godz. 13:00 na kort w O2 Arenie w Londynie wyszli Mate Pavić i Bruno Soares oraz John Peers i Michael Venus. Chorwat i Brazylijczyka pokonali Australijczyka i Nowozelandczyka 6:7(2), 6:3, 10-8.

Pavić i Soares odnieśli drugie zwycięstwo w ATP Finals 2020, ale nie są jeszcze pewni awansu. Jedyny wariant, który wyeliminuje ich z dalszej gry to dwusetowa wygrana Austriaka Jürgena Melzera i Edouarda Rogera-Vasselina z Hiszpanem Marcelem Granollersem i Argentyńczykiem Horacio Zeballosem w wieczornym meczu.

Pavić i Soares uzyskali przełamanie już w pierwszym gemie. Długo utrzymywali przewagę, ale w końcówce ją stracili. Mieli sześć piłek setowych, cztery przy 5:3 i 40-0 oraz dwie przy 5:4, ale przegrali I partię w tie breaku. W II secie było jedno przełamanie, które Chorwat i Brazylijczyk zaliczyli na 3:1.

W super tie breaku szala przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. Pavić i Soaeres z 2-3 wyszli na 5-3. Później serię czterech punktów z rzędu mieli Peers i Venus, którzy objęli prowadzenie 7-5. Kolejne cztery piłki padły łupem Chorwata i Brazylijczyka. Przy 9-8 wykorzystali drugą piłkę meczową.

W trwającym 89 minut meczu Pavić i Soares zaserwowali 10 asów, o trzy więcej niż ich rywale. Mistrzowie tegorocznego US Open zdobyli 33 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystali dwa z sześciu break pointów. Chorwat i Brazylijczyk po raz pierwszy spotkali się z Peersem i Venusem.

Gdy doszło w tym meczu do super tie breaka stało się jasne, że do półfinału awansowali Marcel Granollers i Horacio Zeballos. Wieczorem wydarzył się wariant, który wyeliminował Pavicia i Soaresa. Hiszpan i Argentyńczyk skreczowali w tie breaku pierwszego seta meczu z Melzerem i Rogerem-Vasselinem. W ten sposób Austriak i Francuz wygrali grupę Boba Bryana, a z drugiego miejsca awansowali Granollers i Zeballos.

Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 5,7 mln dolarów
piątek, 20 listopada

Grupa A (Bob Bryan)

Mate Pavić (Chorwacja, 1) / Bruno Soares (Brazylia, 1) - John Peers (Australia, 6) / Michael Venus (Nowa Zelandia, 6) 6:7(2), 6:3, 10-8

Wyniki i tabele ATP Finals

ATP Finals: Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali niesamowitą wymianę. Punkt roku w deblu (wideo)