KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

ATP Finals: wyniki i tabele

Novak Djoković jest najwyżej klasyfikowanym uczestnikiem ATP Finals 2020 i głównym kandydatem do tytułu. Wywalczonego w zeszłym roku mistrzostwa broni Stefanos Tsitsipas. W turnieju debla po raz czwarty z rzędu wystąpią Łukasz Kubot i Marcelo Melo.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
uczestnicy turnieju singla ATP Finals 2020 Getty Images / Wonderhatch/ATP / Na zdjęciu: uczestnicy turnieju singla ATP Finals 2020

GRA POJEDYNCZA

FINAŁ:

niedziela, 22 listopada

Danił Miedwiediew (Rosja, 4) - Dominic Thiem (Austria, 3) 4:6, 7:6(2), 6:4

PÓŁFINAŁ:

sobota, 21 listopada

Danił Miedwiediew (Rosja, 4) - Rafael Nadal (Hiszpania, 2) 3:6, 7:6(4), 6:3
Dominic Thiem (Austria, 3) - Novak Djoković (Serbia, 1) 7:5, 6:7(10), 7:6(5)

FAZA GRUPOWA:

Grupa A (Tokio 1970)

poniedziałek, 16 listopada

Novak Djoković (Serbia, 1) - Diego Schwartzman (Argentyna, 8) 6:3, 6:2
Danił Miedwiediew (Rosja, 4) - Alexander Zverev (Niemcy, 5) 6:3, 6:4

środa, 18 listopada

Danił Miedwiediew (Rosja, 4) - Novak Djoković (Serbia, 1) 6:3, 6:3
Alexander Zverev (Niemcy, 5) - Diego Schwartzman (Argentyna, 8) 6:3, 4:6, 6:3

piątek, 20 listopada

Novak Djoković (Serbia, 1) - Alexander Zverev (Niemcy, 5) 6:3, 7:6(4)
Danił Miedwiediew (Rosja, 4) - Diego Schwartzman (Argentyna, 8) 6:3, 6:3

Tabela Grupy A

M Zawodnik Mecze Zw. Sety % setów Gemy % gemów
1 Danił Miedwiediew 3 3 6-0 100 36-19 65
2 Novak Djoković 3 2 4-2 67 31-26 54
3 Alexander Zverev 3 1 2-5 29 32-27 46
4 Diego Schwartzman 3 0 1-6 14 23-40 37

Grupa B (Londyn 2020)

niedziela, 15 listopada

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Andriej Rublow (Rosja, 7) 6:3, 6:4
Dominic Thiem (Austria, 3) - Stefanos Tsitsipas (Grecja, 6) 7:6(5), 4:6, 6:3

wtorek, 17 listopada

Dominic Thiem (Austria, 3) - Rafael Nadal (Hiszpania, 2) 7:6(7), 7:6(4)
Stefanos Tsitsipas (Grecja, 6) - Andriej Rublow (Rosja, 7) 6:1, 4:6, 7:6(6)

czwartek, 19 listopada

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Stefanos Tsitsipas (Grecja, 6) 6:4, 4:6, 6:2
Andriej Rublow (Rosja, 7) - Dominic Thiem (Austria, 3) 6:2, 7:5

Tabela Grupy B

M Zawodnik Mecze Zw. Sety % setów Gemy % gemów
1 Dominic Thiem 3 2 4-3 57 38-40 49
2 Rafael Nadal 3 2 4-3 57 40-33 55
3 Stefanos Tsitsipas 3 1 4-5 44 44-46 49
4 Andriej Rublow 3 1 3-4 43 33-36 48

O kolejności w grupie decydują kolejno: 1) liczba zwycięstw; 2) liczba zagranych meczów; 3) wynik bezpośredniego meczu, gdy dwóch zawodników ma taką samą liczbę zwycięstw i meczów; 4) przy trzech zawodnikach: a) gdy jeden ma mniejszą liczbę meczów, to awansuje ten z dwóch pozostałych, który wygrał bezpośredni mecz w Londynie, b)* wyższy procent wygranych setów, c)** wyższy procent wygranych gemów, d) pozycja w rankingu. * Jeżeli jeden z trzech zawodników będzie miał wyższy lub mniejszy procent setów, to o miejscu dwóch pozostałych zadecyduje bezpośredni mecz. ** Jeżeli jeden z trzech zawodników będzie miał wyższy lub mniejszy procent gemów, to o miejscu dwóch pozostałych zadecyduje bezpośredni mecz.

GRA PODWÓJNA

FINAŁ:

niedziela, 22 listopada

Wesley Koolhof (Holandia, 5) / Nikola Mektić (Chorwacja, 5) - Jürgen Melzer (Austria, 7) / Edouard Roger-Vasselin (Francja, 7) 6:2, 3:6, 10-5

PÓŁFINAŁ:

sobota, 21 listopada

Jürgen Melzer (Austria, 7) / Edouard Roger-Vasselin (Francja, 7) - Rajeev Ram (USA, 2) / Joe Salisbury (Wielka Brytania, 2) 6:7(4), 6:3, 11-9

Wesley Koolhof (Holandia, 5) / Nikola Mektić (Chorwacja, 5) - Marcel Granollers (Hiszpania, 4) / Horacio Zeballos (Argentyna, 4) 6:3, 6:4

FAZA GRUPOWA:

Grupa A (Bob Bryan)

poniedziałek, 16 listopada

Mate Pavić (Chorwacja, 1) / Bruno Soares (Brazylia, 1) - Jürgen Melzer (Austria, 7) / Edouard Roger-Vasselin (Francja, 7) 6:7(6), 6:1, 10-4

Marcel Granollers (Hiszpania, 4) / Horacio Zeballos (Argentyna, 4) - John Peers (Australia, 6) / Michael Venus (Nowa Zelandia, 6) 7:6(2), 7:5

środa, 18 listopada

Marcel Granollers (Hiszpania, 4) / Horacio Zeballos (Argentyna, 4) - Mate Pavić (Chorwacja, 1) / Bruno Soares (Brazylia, 1) 7:6(4), 6:7(4), 10-8

Jürgen Melzer (Austria, 7) / Edouard Roger-Vasselin (Francja, 7) - John Peers (Australia, 6) / Michael Venus (Nowa Zelandia, 6) 2:6, 7:6(4), 12-10

piątek, 20 listopada

Mate Pavić (Chorwacja, 1) / Bruno Soares (Brazylia, 1) - John Peers (Australia, 6) / Michael Venus (Nowa Zelandia, 6) 6:7(2), 6:3, 10-8

Jürgen Melzer (Austria, 7) / Edouard Roger-Vasselin (Francja, 7) - Marcel Granollers (Hiszpania, 4) / Horacio Zeballos (Argentyna, 4) 6:6 i krecz

Tabela Grupy A

M Zawodnicy Mecze Zw. Sety % setów Gemy % gemów
1 Jürgen Melzer i Edouard Roger-Vasselin 3 2 5-3 63 18-25 42
2 Marcel Granollers i Horacio Zeballos 3 2 4-3 57 28-24 54
3 Mate Pavić i Bruno Soares 3 2 5-4 56 39-32 55
4 John Peers i Michael Venus 3 0 2-6 25 33-37 47

Grupa B (Mike Bryan)

niedziela, 15 listopada

Rajeev Ram (USA, 2) / Joe Salisbury (Wielka Brytania, 2) - Łukasz Kubot (Polska, 8) / Marcelo Melo (Brazylia, 8) 7:5, 3:6, 10-5

Wesley Koolhof (Holandia, 5) / Nikola Mektić (Chorwacja, 5) - Kevin Krawietz (Niemcy, 3) / Andreas Mies (Niemcy, 3) 6:7(3), 7:6(4), 10-7

wtorek, 17 listopada

Wesley Koolhof (Holandia, 5) / Nikola Mektić (Chorwacja, 5) - Rajeev Ram (USA, 2) / Joe Salisbury (Wielka Brytania, 2) 7:6(5), 6:0

Kevin Krawietz (Niemcy, 3) / Andreas Mies (Niemcy, 3) - Łukasz Kubot (Polska, 8) / Marcelo Melo (Brazylia, 8) 6:2, 7:6(5)

czwartek, 19 listopada

Rajeev Ram (USA, 2) / Joe Salisbury (Wielka Brytania, 2) - Kevin Krawietz (Niemcy, 3) / Andreas Mies (Niemcy, 3) 7:6(5), 6:7(4), 10-4

Łukasz Kubot (Polska, 8) / Marcelo Melo (Brazylia, 8) - Wesley Koolhof (Holandia, 5) / Nikola Mektić (Chorwacja, 5) 6:4, 6:7(2), 10-8

Tabela Grupy B

M Zawodnicy Mecze Zw. Sety % setów Gemy % gemów
1 Wesley Koolhof i Nikola Mektić 3 2 5-3 63 38-32 54
2 Rajeev Ram i Joe Salisbury 3 2 4-4 50 31-37 46
3 Kevin Krawietz i Andreas Mies 3 1 4-4 50 39-36 52
4 Łukasz Kubot i Marcelo Melo 3 1 3-5 38 32-35 48

O kolejności w grupie decydują kolejno: 1) liczba zwycięstw; 2) liczba zagranych meczów; 3) wynik bezpośredniego meczu, gdy dwóch zawodników ma taką samą liczbę zwycięstw i meczów; 4) przy trzech zawodnikach: a) gdy jeden ma mniejszą liczbę meczów, to awansuje ten z dwóch pozostałych, który wygrał bezpośredni mecz w Londynie, b)* wyższy procent wygranych setów, c)** wyższy procent wygranych gemów, d) pozycja w rankingu. * Jeżeli jeden z trzech zawodników będzie miał wyższy lub mniejszy procent setów, to o miejscu dwóch pozostałych zadecyduje bezpośredni mecz. ** Jeżeli jeden z trzech zawodników będzie miał wyższy lub mniejszy procent gemów, to o miejscu dwóch pozostałych zadecyduje bezpośredni mecz.

Zobacz także:
ATP Finals: Rafael Nadal kontra Dominic Thiem w pierwszej fazie
ATP Finals: Łukasz Kubot i Marcelo Melo poznali rywali

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kapitalne uderzenie na polu golfowym. Nagranie jest hitem
Czy Novak Djoković wygra ATP Finals 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
  • Witalis Zgłoś komentarz
    Niebywałe: "Najwyżej klasyfikowanym uczestnikiem ATP Finals 2020" ...jest lider rankingów ATP. A to ci niespodzianka! :p
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×