PAP/EPA / FRANCIS MALASIG / Na zdjęciu: Ons Jabeur

Zawrotne tempo Ons Jabeur. Danka Kovinić odprawiła kolejną Amerykankę

Tunezyjka Ons Jabeur w zawrotnym tempie rozprawiła się z Japonką Nao Hibino w turnieju WTA 250 w Charleston. Czarnogórka Danka Kovinić wyeliminowała kolejną amerykańską tenisistkę.

Ons Jabeur (WTA 27) idzie jak burza w Charleston. W poprzednich dwóch rundach oddała łącznie dziewięć gemów Szwajcarce Stefanie Vögele i Amerykance Alyci Parks. W ćwierćfinale w 48 minut rozbiła 6:0, 6:1 Nao Hibino (WTA 88). Tunezyjka obroniła jeden break point i wykorzystała pięć z sześciu szans na przełamanie. Jej łupem padło 57 z 86 rozegranych punktów (66,3 proc.).

Jabeur notuje kolejny udany występ w Charleston. Tydzień temu w turnieju wyższej rangi (WTA 500) doszła do półfinału. Uległa w nim Dance Kovinić (WTA 65), z którą zmierzy się ponownie. Czarnogórka w II rundzie wyeliminowała Lauren Davis. W ćwierćfinale pokonała 7:5, 6:1 inną Amerykankę, Shelby Rogers (WTA 46).

W trwającym 70 minut meczu Kovinić zaserwowała pięć asów i zdobyła 22 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Tydzień temu Czarnogórka osiągnęła największy singlowy finał na zawodowych kortach. Wcześniej zanotowała dwa w turniejach rangi WTA 250 (Tiencin 2015, Stambuł 2016).

Astra Sharma (WTA 165) zatrzymała 15-letnią Lindę Fruhvirtovą (WTA 499). Australijka wróciła z 0:2 w pierwszym secie i wygrała 6:4, 6:3. W ciągu 84 minut zamieniła na przełamanie sześć z 10 okazji. Czeszka popełniła 14 podwójnych błędów.

Następną przeciwniczką Sharmy będzie Maria Camila Osorio Serrano (WTA 135), która w starciu nastolatek prowadziła 6:4, 1:0 z Clarą Tauson (WTA 101), gdy Dunka skreczowała z powodu kontuzji lewego kolana. Kolumbijka w poprzednich rundach wyeliminowała po trzysetowych bojach Magdę Linette i Amerykankę Christinę McHale. Jest niepokonana od ośmiu meczów. Tydzień temu w Bogocie zdobyła pierwszy tytuł.

MUSC Health Women's Open, Charleston (USA)