Getty Images / Recep Sakar/Anadolu Agency / Na zdjęciu: Benoit Paire

W Cordobie ruszył Golden Swing. Pierwszy dzień przyniósł tenisowe maratony

Marcin Motyka

W poniedziałek w Cordobie rozpoczął się Golden Swing. Pierwszy dzień turnieju przyniósł wiele wrażeń, zwrotów sytuacji i maratońskich meczów. W hicie poniedziałku Jaume Munar w dwóch setach pokonał Benoita Paire'a.

Golden Swing to cykl turniejów odbywających w lutym na kortach ziemnych w Ameryce Południowej. Ten okres w męskich rozgrywkach rozpoczął się w poniedziałek, turniejem rangi ATP 250 w Cordobie.

Hitem pierwszego dnia Cordoba Open był mecz Jaume Munara z Benoitem Paire'em. Spotkanie nie zawiodło i dostarczyło wiele ciekawych akcji oraz zwrotów sytuacji. Hiszpan w dwóch setach przegrywał ze stratą przełamania, ale ostatecznie zwyciężył 6:4, 7:5.

Munar w ciągu 108 minut gry nie zaserwował asa, dwukrotnie został przełamany i wykorzystał cztery z 11 break pointów. W II rundzie 24-latek z Majorki zmierzy się z Danielem Elahim Galanem bądź z Hugo Dellienem.

Poniedziałkowe pojedynki sesji dziennej w Cordobie były istnymi tenisowymi maratonami. Juan Pablo Varillas i Facundo Bagnis rywalizowali przez trzy godziny i 19 minut. Peruwiański kwalifikant w decydującym secie odrobił stratę 3:5 i wygrał 6:4, 5:7, 7:6(5).

Z kolei Pedro Martinez i Thiago Monteiro spędzili na korcie dwie godziny i 56 minut. Ponownie jak Varillas, tak i Martinez w ostatniej partii wrócił ze stanu 3:5 i zdołał odnieść zwycięstwo - 4:6, 6:4, 7:6(4).

Późno w nocy swój pierwszy mecz w turnieju rozegrał mistrz z 2019 roku, Juan Ignacio Londero. Argentyńczyk, który otrzymał od organizatorów dziką kartę, pokonał Niemca Yannicka Hanfmanna 6:3, 6:4. Spotkanie trwało 71 minut, a tenisista gospodarzy potrzebował do rozstrzygnięcia każdego seta jednego przełamania. Londero zmierzy się w II rundzie z Martinezem.

Cordoba Open, Cordoba (Argentyna)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 358,1 tys. dolarów
poniedziałek, 31 stycznia

I runda gry pojedynczej:

Pedro Martinez (Hiszpania, 8) - Thiago Monteiro (Brazylia) 4:6, 6:4, 7:6(4)
Jaume Munar (Hiszpania) - Benoit Paire (Francja, 7) 6:4, 7:5
Juan Pablo Varillas (Peru, Q) - Facundo Bagnis (Argentyna) 6:4, 5:7, 7:6(5)
Juan Ignacio Londero (Argentyna, WC) - Yannick Hanfmann (Niemcy) 6:3, 6:4

wolne losy: Diego Schwartzman (Argentyna, 1); Cristian Garin (Chile, 3); Lorenzo Sonego (Włochy, 4); Nikola Milojević (Serbia, LL)

Ciąg dalszy problemów zdrowotnych Dominika Thiema. Zapadła decyzja ws. najbliższego turnieju
Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.