PAP/EPA / PAP/Leszek Szymański / Polska czwórka w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska

Mamy kolejny medal w Tokio!

Dawid Lis

Polki w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska wywalczyły brązowy medal K4 500 metrów w finale igrzysk olimpijskich Tokio 2020! Najlepsze okazały się Węgierki.

W finale igrzysk olimpijskich Tokio 2020 w K4 500 metrów bardzo liczyliśmy na sukces Polek, które w poprzednich igrzyskach zawsze były blisko podium, ale do tej pory im się to nie udało. Przypomnijmy także, że kilka tygodni przed startem olimpijskich zmagań ze składu czwórki wypadła Katarzyna Kołodziejczyk, która miała wypadek na rowerze. Jej miejsce zajęła Justyna Iskrzycka.

Na sam koniec olimpijskich regat w stolicy Japonii zmieniła się pogoda: padał mocny deszcz, co nie ułatwiało pracy zawodniczkom. Polki w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska zaczęły bardzo mocno, ale na prowadzeniu od początku płynęły Węgierki.

W walce o medale liczyły się także Białorusinki i Nowozelandki. Węgierska łódka prowadzona przez Danutę Kozak wyszła do przodu i rywalki nie zdołały ich dogonić, walka toczyła się o pozostałe medale. Mocny finisz Polek pozwolił naszym reprezentantkom wywalczyć brązowy medal igrzysk olimpijskich Tokio 2020! Lepsze były jeszcze Białorusinki, które zdobyły srebro, a za plecami Polek dopłynęły Nowozelandki z Lisą Carrington w składzie.

Brązowy medal K4 500 metrów kobiet to 13. medal Polski w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020, a drugi podczas kajakarskich regat dla naszej reprezentacji. Wcześniej w K2 500 metrów wywalczyły srebro Karolina Naja i Anna Puławska. Medal wywalczony w czwórce jest jednak historyczny, bo pierwszy w kobiecej konkurencji K4 dla Polski.