Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: radość siatkarek reprezentacji Serbii

Tokio 2020. Siatkarki z Serbii były wielkie w małym finale

Serbia na podium drugich z rzędu igrzysk olimpijskich. W meczu o trzecie miejsce w Tokio odniosła zdecydowane zwycięstwo 3:0 z Koreą Południową. W jej składzie była cała grupa siatkarek znanych z polskich hal.

W półfinałach obie reprezentacje dostały lekcję siatkówki. Korea Południowa zdobyła we wszystkich trzech setach po 16 punktów, a to trochę mało, żeby wyprowadzić z równowagi zmierzające do finału Brazylijki. Serbia ugrała niewiele więcej w podobnie jednostronnym meczu z Amerykankami. Po dwóch dniach przerwy drużyny miały szansę na wyraźne poprawienie sobie samopoczucia. Wykorzystały ją podopieczne Zorana Terzicia.

Koreanki sprawiły jedną z największych niespodzianek turnieju, kiedy w ćwierćfinale wyeliminowały Turcję. W strefie medalowej brakowało im jednak argumentów. Serbki przeważały pod względem siły w ataku, ich siatkówka była solidniejsza. W pierwszym secie drużyna z Europy wygrała 25:18 dzięki mocnemu finiszowi.

W składzie Serbii były siatkarki znane z Tauron Ligi. Na rozegraniu Maja Ognjenović chwilowo zwalniała miejsce na boisku Sladjanie Mirković. W przyjęciu były Bianka Busa, Jelena Blagojević i Bojana Milenković, czyli byłe i nowa zawodniczka Chemika Police. W ataku dwoiła się i troiła Tijana Bosković, która akurat w Polsce jeszcze nie grała. W drugim secie Serbia wcześnie zdobyła przewagę i wygrała 25:15.

Wicemistrzynie olimpijskie zmierzały po drugi w historii reprezentacji medal igrzysk. W trzecim secie powstrzymały ostatni zryw Korei Południowej i najwcześniej jak było to możliwe mogły cieszyć się z brązowych krążków. Ta partia zakończyła się wynikiem 25:15.