East News / imago/Pakusch/EAST NEWS / Na zdjęciu: Mick Schumacher

Słaby początek sezonu w wykonaniu Schumachera juniora

Rafał Lichowicz

Mick Schumacher wywalczył punkty w dwóch z trzech wyścigów w trakcie weekendu otwierającego nowy sezon Formuły 3. Niemiec był najwolniejszym kierowcą swojego zespołu.

Nowy sezon europejskiej Formuły 3 otworzyły zawody na torze Circuit de Pau-Ville w Nowej Akwitanii. Niezwykle udanie rozpoczął go broniący tytułu zespół Prema Powerteam, który został pierwszy liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Dwa zwycięstwa włoskiej stajni zapewnili Guanyu Zhou i Ralf Aron. Zespół oprócz tego sięgnął po jeszcze dwa podia. Z czwórki kierowców Premy najgorzej mistrzostwa rozpoczął jednak ten, który skupia wokół siebie największą uwagę.

Mick Schumacher zdobył tylko 4 punkty za miejsca w czołowej dziesiątce drugiego i trzeciego wyścigu na torze w Pau. W zawodach otwierających sezon zajął odległą 16. lokatę.

Dla Schumachera juniora początek obecnej kampanii jest lustrzanym odbicie tego, co działo się przed rokiem podczas jego debiutu w Formule 3, gdzie na torze w Silverstone również punktował w 2 z 3 wyścigów. W sezonie 2017 już w drugiej rundzie sięgnął po pierwsze i jak się okazało jedyne w całej kampanii podium na torze Monza.

Tegoroczny sezon Formuły 3 podobnie jak poprzedni liczy aż dziesięć rund na których składa się aż 30 wyścigów. Seria juniorska będzie towarzyszyć głównym imprezom DTM, WEC i Blackpain GT Series.