WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: stadion Śląska Świętochłowice

Żużel. W Świętochłowicach muszą jeszcze poczekać. Kolejny turniej odwołany

Mateusz Kmiecik

Miasto leżące w województwie śląskim od kilku lat walczy o powrót ligowego żużla. Jednym z etapów na drodze prowadzącej do ostatecznego celu jest organizacja zawodów. 11 listopada na Skałce im. Pawła Waloszka miała odbyć się 3. runda Pucharu MACEC

Niestety w środę klub poinformował o odwołaniu sobotniej imprezy. Nowa data nie jest jeszcze znana, choć nie wiadomo w ogóle, czy ostatecznie będzie ona podana, ponieważ aktualna pogoda coraz mniej pozwala na rozegranie żużlowych zawodów.

- Z powodu niekorzystnych prognoz pogody na sobotnie zawody MACEC na torze w Świętochłowicach zawody zostały odwołane. Wiemy, że niektórzy z Was chcieli przyjechać z daleka, stąd decyzja o odwołaniu podjęta została już na kilka dni przed zawodami. Nie chcemy narażać Was na dodatkowe koszty podróży. Więcej info pojawi się niebawem na stronie - przekazał na Facebooku Śląsk Świętochłowice.

Do tej pory rozegrano dwie rundy. Pierwsza z nich została rozegrana w Pardubicach w Czechach, a druga w rumuńskiej miejscowości Braiła. Jeśli nie udałoby się rozegrać ostatniego turnieju, to najlepszy w klasyfikacji generalnej okaże się Stanisław Melnyczuk z 27 punktami.

Drugą lokatę zajmie Jakub Valković, który zdobył 24 "oczka", a na najniższym stopniu podium, z 21 punktami na swoim koncie, stanie Jan Macek. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Sebastian Szostak. Ostrowianin wystąpił do tej pory w jednej rundzie i zainkasował 15 "oczek".

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.