Żużel. Pogoda znów pokrzyżowała plany. Kolejny ligowy mecz w Polsce odwołany

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kordys
WP SportoweFakty / Tomasz Kordys
zdjęcie autora artykułu

Na środę na godzinę 19:00 zaplanowane było spotkanie Ultrapur Start Gniezno z Trans MF Landshut Devils w ramach czwartej kolejki Krajowej Ligi Żużlowej. Wiadomo już, że mecz ten nie odbędzie się w tym terminie z powodu niekorzystnych prognoz pogody.

Gniezno w ostatnich dniach może mówić o sporym pechu. Przypomnijmy, że w poniedziałek nad miastem przeszła nawałnica. Nagle zaczęło robić się biało. Do opadów gradu doszedł też deszcz - uderzyła superkomórka burzowa. Spadło mnóstwo wody. Ucierpiał także tor.

Działacze jednak nie mieli zamiaru się poddawać i jeszcze tego samego dnia uruchomili m.in. pompy. - Pozbyliśmy się wody, sprawdziliśmy też bandy dmuchane. Pod wodą była maszyna startowa, którą też musimy sprawdzić - mówił dyrektor Ultrapur Startu Gniezno Radosław Majewski w rozmowie z serwisem polskizuzel.pl.

Wszyscy chcieli, aby w środę Wielkopolanie zmierzyli się z Trans MF Landshut Devils. Szczególnie że był to już drugi termin tej potyczki. We wtorek udało się nawet przeprowadzić trening. Niestety, pogoda jednak po raz kolejny dała się we znaki.

- W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu na wszystkich możliwych portalach pogodowych GKSŻ postanowiła o odwołaniu zaplanowanych na 22 maja zawodów. Niekorzystne warunki atmosferyczne na wszystkich prognozach pogody zmusiły GKSŻ i PZMot do podjęcia takiej, a nie innej decyzji - przekazano za pośrednictwem Facebooka. Dodatkowo zamieszczono także zdjęcia trzech prognoz.

Na razie nie jest znana nowa data tego spotkania. Najpewniej dowiemy się o niej w najbliższych dniach.

ZOBACZ WIDEO: "Mam co robić w życiu". Interesujące słowa Rusieckiego na temat zmiany prezesa Fogo Unii

Źródło artykułu: WP SportoweFakty