WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Anders Thomsen

Żużel. Fatalna seria drużyny Thomsena i Nowaka trwa. Przegrała w strugach deszczu

Tomasz Janiszewski

Trwa beznadziejna passa Soenderjylland Elite Speedway w lidze duńskiej. Drużyna z Vojens doznała w środowy wieczór siódmej porażki w tym sezonie. Tym razem przegrała na swoim terenie 23:31 z Team Fjelsted w meczu przerwanym z powodu opadów deszczu.

Jeśli z kimś zespół z Vojens miał poszukać pierwszych punktów w tegorocznej SpeedwayLigaen to w konfrontacji z ostatnim sklasyfikowanym w ubiegłym sezonie. Nic z tych rzeczy. W strugach deszczu SES uległo rywalowi z Fjelsted. Środowe spotkanie na Speedway Center przerwały intensywne opady deszczu po zakończeniu trzeciej serii, czyli dziewięciu biegach.

Zresztą sam mecz wystartował z około 40-minutowym opóźnieniem, ponieważ organizatorzy po wcześniejszych opadach musieli doprowadzić tor do stanu używalności. To im się udało, choć ciekawego ścigania nikt w Vojens nie uświadczył. Niemalże we wszystkich wyścigach wiało nudą i brakowało tzw. mijanek. O sukcesie decydował start i pierwszy łuk.

Nawet Andersowi Thomsenowi przytrafił się jeden słabszy bieg, choć akurat lider Soenderjylland starał się, jak mógł, żeby wyprowadzić drużynę na prowadzenie. Nie miał jednak wsparcia w kolegach, m.in. Marcinie Nowaku. Za to ekipa przyjezdnych prezentowała się niezwykle solidnie i wyrównanie, jeśli spojrzeć na punktację. Fjelsted było prawdziwym kolektywem, który zgarnął pełną pulę i wskoczył na pozycję lidera tabeli.

Wyniki (za: rs.dmusport.dk):