Turniej Chrobrego: Jabłoński po raz czwarty, Gollob i Hancock po raz trzeci

Mateusz Klejborowski

Tylko Krzysztof Jabłoński wystąpił we wszystkich dotychczasowych edycjach turnieju "O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski". Trzy starty mają na swoim koncie Dobrucki i Miedziński, ale w sobotę dołączą do nich Gollob i Hancock.

Dla Krzysztofa Jabłońskiego będzie to czwarty z kolei występ w Turnieju Chrobrego. Przy czym w sezonie 2008 bronił barw Lotosu Gdańsk, natomiast od 2009 ściga się w plastronie Startu Gniezno. Jak dotychczas najlepiej spisał się w pierwszej edycji turnieju, w której zajął czwarte miejsce. Dwa lata temu był jedenasty, a w ubiegłym sezonie został sklasyfikowany na siódmej pozycji.

Po sobotnich zawodach aż czterech zawodników będzie miało na swoim koncie po trzy starty w Turnieju Chrobrego. Do Rafała Dobruckiego i Adriana Miedzińskiego dołączą Tomasz Gollob i Greg Hancock. Co ciekawe, zarówno Dobrucki, jak i Miedziński mieli wystąpić w tegorocznej edycji, ale zawodnika Falubazu ze startu wyeliminowała kontuzja. miejsce przedstawiciela Unibaksu Toruń zajął Maciej Janowski.

Na drugim biegunie znajduje się kilku żużlowców, którzy dopiero zadebiutują w gnieźnieńskich zawodach. Do tego grona należą: Jarosław Hampel, Artiom i Grigorij Łaguta, Scott Nicholls, Maciej Janowski i Kacper Gomólski (jako pełnoprawny uczestnik).

-> Turniej Chrobrego: Drabik najstarszym, Gomólski najmłodszym uczestnikiem <-

Turniej Chrobrego odbędzie się 4 czerwca o godz. 17.00, a jednym z patronów medialnych jest portal SportoweFakty.pl.