Speedway Wanda w Ostrowie: Pewniaków brak

Tomasz Sztaba

[tag=946]Speedway Wanda Instal Kraków[/tag] w niedzielę pojedzie do Ostrowa na rewanż finału PLŻ2. Kibice z Nowej Huty i całego Krakowa wierzą w sukces, ale dla zawodników będzie to najtrudniejszy mecz w sezonie

Zawodnikiem, na które kibice mogli do tej liczyć najbardziej był Karol Baran. Wszystko wskazuje na to, że wychowanek Stali Rzeszów po raz kolejny może być liderem swojej drużyny, ale Ostrów to nie Krosno, gdzie Baran najczęściej wygrywa wyścigi. W ostatnim meczu ligowym w Ostrowie najskuteczniejszy zawodnik Speedway Wandy zdobył 9+1 pkt w sześciu startach; w 2013 w I lidze było 5+1 pkt. Wygląda więc na to, że mimo bardzo dobrych ostatnich występów ligowych Karol Baran może nie poprawić swojej wyjazdowej średniej, która wynosi 2,125.

Jeśli chodzi o występy krakowian w Ostrowie, kolejnym zawodnikiem, który przychodzi na myśl jest Daniel Pytel, zdobywający w sezonie 2010 punkty dla drugoligowej wówczas Ostrovii. Ba, zdobywał tak dużo punktów, że ze średnią 2,26 został najskuteczniejszym zawodnikiem ligi! Ale kilka lat to bardzo dużo czasu i trudno przypuszczać, żeby Pytel dysponował szczególną wiedzą nt. ostrowskiego toru. W tym sezonie pojechał na nim po raz pierwszy od czasów jazdy dla klubu z Ostrowa i w eliminacjach IMP zdobył 8 pkt (2,1,1,2,2), a w meczu ligowym 2 pkt (0,2,0). Był to najgorszy w sezonie mecz zawodnika, który jako jeden z niewielu zdobył w tym sezonie więcej punktów na wyjazdach (śr. 2,077) niż na domowym torze.

Oliver Allen i Kenneth Hansen będą musieli bardzo szybko odnaleźć się w Ostrowie, bo doświadczenie mają skromne. Brytyjczyk ostatnie występy ligowe w tym mieście zanotował... 5 lat temu w meczach drużyn z Ostrowa i Grudziądza, dla którego wówczas startował. Choć teraz raczej nie ma to znaczenia, były to występy bardzo dobre (13 oraz 10 punktów). Duńczyk w sezonie 2012 przyjechał do Ostrowa z Lokomotivem Daugavpils i zdobył raptem 2 punkty (0,1,1,0). Nadzieja w tym, że obecnie obaj w Polsce spisują się znakomicie.

Daniel Kaczmarek 3-krotnie w tym sezonie pojechał w Ostrowie i akurat z całkiem dobrym skutkiem. W meczu Ostrovii z Wandą, przegranym przez jego drużynę 52-38 zdobył 6 punktów w 4. biegach, w dobrze obsadzonych zawodach MDMP - 9 pkt w 4 biegach, a w finale eliminacji do IMŚJ zajął 11. miejsce, zdobywając tyle samo punktów, co Oskar Fajfer czy Paweł Przedpełski. Kaczmarek ma też na koncie 4. miejsce w zeszłorocznym memoriale Władysława Pietrzaka w Ostrowie, gdzie także pokonał kilku wyżej notowanych kolegów.

Rene Bach i Dawid Krzyżanowski pojadą w Ostrowie po raz pierwszy więc trudno powiedzieć cokolwiek o ich prognozowanej dyspozycji. Sympatycy Wandy mogą mieć nadzieję, że ich zawodnicy po prostu będą w wystarczająco dobrej formie, upragnione 37 punktów stało się faktem.