WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Igor Kopeć-Sobczyński

Siedem zespołów wjechało do finału DMPJ

Michał Gałęzewski

Po ostatnim półfinale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów poznaliśmy pełną obsadę finału w Toruniu. Największego pecha mają Łotysze oraz zielonogórzanie, którzy na ostatniej prostej stracili miejsce wśród najlepszych.

W półfinałach zdecydowanie najlepszą drużyną okazał się Get Well Toruń, który zakończył rywalizację z 77,5 punktami i aż 329 małymi punktami. Kolejne dwa miejsca zajęli juniorzy Cash Broker Stali Gorzów oraz Fogo Unii Leszno.

Jeszcze przed ostatnim półfinałem, udział w najważniejszej imprezie dla juniorów zapewnili sobie też młodzieżowcy Betardu Sparty Wrocław i Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa. Cztery kolejne drużyny miały od 35 do 39,5 punktów. W najgorszej sytuacji byli zielonogórzanie, będący jeszcze w poniedziałkowy poranek na szóstej lokacie, którzy jednak nie startowali w Gdańsku.

Rzutem na taśmę z dziewiątej pozycji na szóstą awansował Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Drużyna Mirosława Kowalika, mimo że cała czwórka juniorów pojechała po trzy razy wygrała w Gdańsku z dużą przewagą nad resztą stawki. Co ciekawe jest to jedyny pierwszoligowiec, który znalazł się w najlepszej siódemce. Do finału wszedł też MRGARDEN GKM Grudziądz, który o włos pokonał Lokomotiv Daugavpils.

Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów zostanie rozegrany w Toruniu. Zawody, które rozstrzygną oo medalach tych rozgrywek odbędą się we wtorek, 26 września.