Rio 2016. Badminton: polski mikst Mateusiak/Zięba nie zagra o medale

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W meczu ćwierćfinałowym gry mieszanej turnieju badmintona podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, reprezentanci Polski Robert Mateusiak oraz Nadieżda Zięba przegrali 0:2 z Peng Soon Chan / Liu Ying Goh (Malezja) i nie zagrają o medale.

Przed spotkaniem wydawało się, że faworytem pojedynku jest mikst Mateusiak/Zięba, który wygrał "grupę śmierci" oraz zwyciężył 2 z 3 ostatnich konfrontacji z Malezyjczykami, ale Polacy nie potwierdzili tego miana.

Początek pierwszego seta był wyrównany (7:7), ale z czasem zaczęły się mnożyć błędy po polskiej stronie, dzięki czemu Soon Chan/Ying Goh wyszli na prowadzenie 14:11. O tego czasu malezyjscy sportowcy spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia (18:14) i ostatecznie w inauguracyjnej partii triumfowali do 17.

Po zmianie stron Azjaci od razu rzucili się do ataku i dość szybko narzucili swój styl gry (9:4). Biało-Czerwoni już nie mieli argumentów do skutecznej walki i w końcowym rozrachunku polegli 10:21, a w całym starciu 0:2.

Wyniki ćwierćfinałów gry mieszanej w badmintonie podczas IO 2016:

Robert Mateusiak / Nadieżda Zięba (Polska) - Peng Soon Chan / Liu Ying Goh (Malezja) 0:2 (17:21, 10:21)

Nan Zhang / Yunlei Zhao (Chiny) - Kenta Kazuno / Ayane Kurihara (Japonia) 2:0 (21:14, 21:12)

Tontowi Ahmad / Lilyana Natsir (Indonezja) - Praveen Jordan / Debby Susanto (Indonezja) 2:0 (21:16, 21:11)

Chen Xu / Jin Ma (Chiny) - Sung Hyun Ko / Ha Na Kim (Korea Południowa) 2:0 (21:17, 21:18)

***

Pary półfinałowe:

Peng Soon Chan / Liu Ying Goh (Malezja) - Chen Xu / Jin Ma (Chiny) Nan Zhang / Yunlei Zhao (Chiny) - Tontowi Ahmad / Lilyana Natsir (Indonezja)

ZOBACZ WIDEO Iwona Niedźwiedź: Mamy ogromną szansę na medal (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: