Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Największe piłkarskie stadiony świata

Stadion 1 Maja w Pjongjangu, Bukit Jalil, czy Camp Nou - to największe piłkarskie stadiony na świecie. O pozostałych obiektach, które znajdują się w czołowej dziesiątce, pod względem pojemności, można przeczytać w WP SportoweFakty.

Bruno Szafer
Bruno Szafer
Na zdjęciu Camp Nou Newspix / Na zdjęciu Camp Nou

Największe piłkarskie stadiony świata.

Piłka nożna to jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych na świecie. Nic więc dziwnego, że stadiony, na których rozgrywane są mecze są bardzo efektownymi budowlami. W serwisie WP SportoweFakty można przeczytać zestawienie dziesięciu największych stadionów piłkarskich na świecie. Lista uszeregowana jest rosnąco.

TOP 10 największych piłkarskich stadionów na świecie

Miejsce 10.: Salt Lake Stadium 
Pojemność stadionu Salt Lake Stadium to 85 tysięcy. W 2011 roku został poddany renowacji. Przed tym zabiegiem jego pojemność liczyła 120 tysięcy miejsc siedzących. Mieści się w Kalkucie w Indiach. Najczęściej występują na nim takie drużyny jak: reprezentacja Indii czy Mohun Bagan. Niegdyś uznawany był za największy stadion na świecie. Jest to największy obiekt w Indiach.

Miejsce 9.: Borg El Arab Pojemność stadionu Borg El Arab to 86 tysięcy. Został oddany do użytku w 2006 roku. Swoje mecze rozgrywa na nim reprezentacja Egiptu. Położony jest w odległości piętnastu kilometrów od centrum Aleksandrii i dziesięciu kilometrów od lotniska Borg El Arab. Zaprojektowano go z myślą o organizacji w Egipcie mistrzostw świata w 2010 roku. Jest to największy stadion w Egipcie.

Miejsce 8.: Estadio Azteca (Stadion Azteków)
Pojemność Stadionu Azteków wynosi 87 tysięcy. Położony jest na przedmieściach Meksyku. Swoje mecze rozgrywa na nim reprezentacja Meksyku. Rekord frekwencji na tym obiekcie padł w 1968 roku. Spotkanie Meksyku z Brazylią obejrzało wtedy 119 853 fanów. Stadion był poddany renowacji w 2016 roku. Jest to największy tego typu obiekt w Meksyku.

Miejsce 7.: Gelora Bung Karno
Pojemność stadionu Gelora Bung Karno to 88083. Występuje na nim reprezentacja Indonezji oraz Persija Dżakarta. Obiekt nosi swoje imię na cześć pierwszego prezydenta Indonezji. Został oddany do użytku w 1962 roku. Był kilkukrotnie poddawany renowacji. Koszt budowy tego stadionu wynosił ponad dziewiętnaście milionów dolarów. Jest to największy obiekt w Indonezji.

Miejsce 6.: Wembley  (Nowy Wembley)
Pojemność stadionu Wembley to 90 tysięcy. Znajduje się w dzielnicy Wembley, która mieści się w Londynie. Swoje mecze rozgrywa na nim reprezentacja Anglii. Był również gospodarzem finałów Ligi Mistrzów. Powstał w miejsce starego stadionu Wembley. Jest to drugi największy obiekt w Europie. To jeden z najnowocześniejszych stadionów na świecie. Jest to największa arena w Anglii.

Miejsce 5.: Rose Bowl
Pojemność stadionu Rose Bowl wynosi 92524. Znajduje się w Pasadenie. Został wybudowany w 1922 roku. Jego projektantem był Myron Hunt. W 1994 roku stadion był gospodarzem finału Mistrzostw Świata w Stanach Zjednoczonych. Koszt budowy tej areny wynosił 272 tysiące dolarów. To największy obiekt w USA.

Miejsce 4.: FNB Stadium (First National Bank Stadium) Pojemność Stadionu FNB to 94736. Znajduje się w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Koszt budowy tego obiektu wynosił około 615 milionów złotych. Na stadionie swoje mecze rozgrywa reprezentacja RPA. W 2010 roku arena była gospodarzem Mistrzostw Świata w RPA, w tym finału tej imprezy. To największy stadion w Republice Południowej Afryki.
PGE Narodowy to największy stadion w Polsce. Jego pojemność to 58500. PGE Narodowy to największy stadion w Polsce. Jego pojemność to 58500.
Miejsce 3.: Camp Nou Pojemność stadionu Camp Nou to 99354. Obiekt znajduje się w Barcelonie w Hiszpanii. Swoje mecze rozgrywa na nim FC Barcelona, czyli Duma Katalonii. Jest to największy obiekt w Europie. Stadion został oddany do użytku w 1957 roku. Premierowym pojedynkiem w dziejach tej areny było starcie FC Barcelony z reprezentacją Polski, która występowała pod nazwą "Warszawa". Ze względów politycznych swoich spotkań nie rozgrywa na nim reprezentacja Hiszpanii.

Miejsce 2.: Stadion Narodowy Bukit Jalil
Pojemność Stadionu Narodowego Bukit Jalil to 110 tysięcy. Obiekt położony jest na południe od stolicy Malezji, czyli Kuala Lumpur. Został otwarty w 1998 roku. Posiada także bieżnię lekkoatletyczną. Swoje mecze rozgrywa na nim reprezentacja Malezji. To największy stadion w tym kraju.

Miejsce 1.: Stadion 1 Maja w Pjongjangu
Pojemność Stadionu 1 Maja w Pjongjangu to 114 tysięcy, co czyni go największym stadionem piłkarskim na świecie. Obiekt znajduje się w stolicy Korei Północnej. W tej arenie swoje mecze rozgrywa reprezentacja kraju, ale odbywają są w nim także parady oraz inne wydarzenia polityczne. Został otwarty 1 maja 1989 roku.

ZOBACZ WIDEO Niespodziewana porażka SSC Napoli. Zobacz skrót meczu z Atalantą [ZDJĘCIA ELEVEN]

Który obiekt z listy największych stadionów na świecie podoba ci się najbardziej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×