Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Chaos w polskim związku. Wicemistrz olimpijski użył słowa "patologia"

Szykuje się rewolucja w Polskim Związku Biathlonu. Urzędujący prezes Zbigniew Waśkiewicz nie otrzymał odpowiedniego poparcia. Tomasz Sikora w rozmowie z portalem sport.pl przyznał, że zaczął się martwić o dyscyplinę.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Tomasz Sikora Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZBiath. / Na zdjęciu: Tomasz Sikora
W ostatnich dniach odbyły się wybory władz Polskiego Związku Biathlonu. Jedynym kandydatem na stanowisko prezesa był dotychczasowy szef federacji Zbigniew Waśkiewicz. Podczas zjazdu wyborczego okazało się, że nie dostał wymaganego poparcia.

Dyrektor sportowa Justyna Kowalczyk-Tekieli winą za taką sytuację obarczyła trenera Adama Kołodziejczyka. Pod wpływem mistrzyni olimpijskiej Waśkiewicz zrezygnował z jego usług.  - Niechęć pana Kołodziejczyka do mnie jest ogromna, bo kompletnie nie zgadzam się z tym, jakie stosuje obciążenia i jak układa całą pracę - przyznała Kowalczyk-Tekieli w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Do tych słów odniósł się wicemistrz olimpijski i legenda polskiego biathlonu Tomasz Sikora. On sam jeszcze kilka lat temu pracował z juniorską kadrą, ale postanowił zrezygnować z pełnienia tej funkcji. To, o czym mówiła Kowalczyk-Tekieli nie było dla niego niczym nowym.

ZOBACZ WIDEO: #PODSIATKĄ - VLOG Z KADRY #03. Wyzwanie Bartosza Kurka i szczere słowa prezesa

- Nie jestem zaskoczony, to prawda. W polskim biathlonie byłem przez sto lat - najpierw jako zawodnik, później jako człowiek z zarządu, w końcu jako trener - i powiem szczerze, że zaczynam się o ten nasz biathlon martwić - powiedział Sikora w rozmowie z portalem sport.pl.

Jego zdaniem najlepszą opcją dla polskiego biathlonu byłby wybór na stanowisko prezesa nowej osoby związanej ze środowiskiem. Nie chciałby, żeby został nim ktoś przypadkowy. Jednak w tej sytuacji, jaka jest w związku, chciałby pozostania na stanowisku Waśkiewicza, który współpracuje z Kowalczyk-Tekieli.

- Uważam, że prezes Waśkiewicz wygra, ale chciałbym, żeby poszerzył swoje horyzonty. Na plus jest już to, że nie będą tak blisko współpracowali z trenerem Adamem. To było wręcz chorobliwe - stwierdził Sikora.

Czytaj także:
Zarzuca Rosjanom kłamstwo. "Nie zagram w kraju agresora"
Ważne wydarzenie w życiu Karoliny Małysz. Pierwszy krok w stronę dużej kariery

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania. 

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (15)
 • WIELKI NIGHTMARE Zgłoś komentarz
  tacy ludzie jak kowalczyk czy malysz niszcza sporty zimowe w polsce
  • .INS Zgłoś komentarz
   Najwyższy czas by ktos zajał sie biathlonem.
   • INS Zgłoś komentarz
    I wielkie podziękowania dla SF za "Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZBiath. / Na zdjęciu: Tomasz Sikora" za jakże urocze zdjęcie Tomasza Sikory. Byście się wstydzili dawać
    Czytaj całość
    taki chłam. Także wielkie podziękowania dla spółdzielni KAC - ty też wypei****aj penchesz pos***any :D
    • INS Zgłoś komentarz
     Przecież konflikt pomiędzy Justysią a Kołodziejczykiem był znany. Ogólnie jedno drugiego warte. Kołodziejczyk zrujnował polski biathlon a Kowalczyk wzięła kasę jako dyrektor i
     Czytaj całość
     doprowadziła do ... upadku - oczywiście nie mówimy o męskim biathlonie, który powinien nie istnieć, ale o kobiecym. Jak można było doprowadzić do takiego regresu, w ostatnich latach, naszych dziewczyn?!!!!!!!!! Sikora wycofuje się z wszystkiego i umywa ręce, czy słusznie? Nie ma siły przebicia i lepiej sprawdzał się jako komentator Eurosportu, ale to tez się ucięło. Sikora nie chce, Waśkiewicza nie chcą - to może szukać na zasadzie kastingu (jestem chętny, piszcie na e-mail z tablicy i to jest moja poważna oferta a nie żart). Matko w jakim ja świecie żyję?
     • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
      "Szykuje się rewolucja w Polskim Związku Biathlonu" - a powinno być: Szykuje się KOLEJNA rewolucja w Polskim Związku Biathlonu. Która już z kolei ? I ciągle bez widocznych
      Czytaj całość
      efektów. Ale to nie Justyna Kowalczyk jest osobą która doprowadzi do uzdrowienia sytuacji w związku. Ona co najwyżej doprowadzi tam do jeszcze większych kwasów.
      • tomas68 Zgłoś komentarz
       Szambo na własne życzenie.
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×