Wygrana Tandrevold. Polki bez punktów, ale z awansem

Ingrid Landmark Tandrevold wygrała biathlonowy bieg sprinterski rozgrywany w ramach Pucharu Świata w Hochfilzen. Punktów nie zdobyły Polki, ale trzy z nich ujrzymy w biegu pościgowym.

Łukasz Witczyk
Natalia Sidorowicz Getty Images / Kevin Voigt / Na zdjęciu: Natalia Sidorowicz
Po rywalizacji w mroźnym Oestersund Puchar Świata w biathlonie przeniósł się do austriackiego Hochfilzen. Tam w piątek rozegrano bieg sprinterski na dystansie 7,5 km, podczas którego na zawodniczki czekały dwie wizyty na strzelnicy.

Polki nie mogą być w stu procentach zadowolone po piątkowym występie. Żadna z naszych zawodniczek nie zdobyła punktów Pucharu Świata. Najlepsza z nich - Natalia Sidorowicz - sklasyfikowana została na 44. miejscu, a do punktów zabrakło jej niecałych czterech sekund. Polka na strzelnicy zaliczyła jedno pudło.

Dwukrotnie pomyliły się Joanna Jakieła i Anna Mąka. Pierwsza z nich zajęła 45. miejsce, a Mąka była 52. Te wyniki oznaczają, że trzy Polki ujrzymy w sobotnim biegu pościgowym. Niewiele do szczęścia zabrakło Darii Gembickiej, która była 61. O tym, że nie zobaczymy jej w sobotę na trasie zadecydowała różnica czasu wynosząca 0,4 sek.

Najlepsza w sprincie była Ingrid Landmark Tandrevold, która wygraną zawdzięcza bezbłędnemu strzelaniu. Nie zdołała jej dogonić Elvira Oeberg. Szweda musiała przebiec jedną karną rundę, a na mecie miała niecałe 5 sekund straty. Na trzecim miejscu sklasyfikowana była Justine Braisaz-Bouchet.