Wygrana Boe w Hochfilzen. Polacy bez punktów

Tarjei Boe wygrał biathlonowy bieg sprinterski, który rozegrano w ramach Pucharu Świata w Hochfilzen. Najlepszy z Polaków - Marcin Zawół - zajął 60. miejsce.

Łukasz Witczyk
Tarjei Boe Getty Images / Kevin Voigt / Na zdjęciu: Tarjei Boe
Jeszcze kilka dni temu zawody Pucharu Świata w biathlonie rozgrywano w szwedzkim Oestersund, a teraz zawodnicy przenieśli się do austriackiego Hochfilzen. Tam nie panowały już tak siarczyste mrozy, ale warunki nie były łatwe. Na piątek zaplanowano rywalizację w sprintach. Panowie do pokonania mieli 10 kilometrów i dwie wizyty na strzelnicy.

Nasz kraj reprezentowało czterech zawodników. Najlepiej z nich spisał się Marcin Zawół, który był bezbłędny na strzelnicy. To zaowocowało zajęciem 60. miejscia, ostatniego, które jest premiowane udziałem w biegu pościgowym.

O jedno miejsce niżej sklasyfikowany został Konrad Badacz, a 70. był Andrzej Nędza-Kubiniec. Obaj mieli po jednej karnej rundzie do przebiegnięcia. Z kolei Tomasz Jakieła zaliczył cztery pudła i był 87. Bieg ukończyło 97 zawodników.

Zawody zakończyły się triumfem Tarjei Boe. Norweg miał o 5 sekund lepszy czas niż jego rodak Sturla Holm Laegreid. Na najniższym stopniu podium stanął Szwed Sebastian Samuelsson.