Sensacyjna wpadka Norwegów. Bardzo dobry występ Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / SMS Szklarska Poręba / Na zdjęciu: Marcin Zawół
Facebook / SMS Szklarska Poręba / Na zdjęciu: Marcin Zawół
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Szwecji zdobyła złoty medal biathlonowych mistrzostw świata w męskiej sztafecie. Pomógł w tym Norweg Vetle Christiansen, który po ostatnim strzelaniu musiał przebiec trzy karne rundy. 9. miejsce zajęli Polacy.

Przed ostatnim strzelaniem wydawało się, że nic nie będzie w stanie odebrać Norwegom złotego medalu. Byli oni zresztą zdecydowanymi faworytami do triumfu, gdyż w większości zawodów w tym sezonie to właśnie oni zajmowali miejsca na podium. Jednak w Novym Meście zdarzyło się coś trudno wytłumaczalnego i to drugi raz tego dnia.

Podczas ostatniego strzelania Vetle Christiansen zaliczył aż trzy karne rundy i sprawił, że jego drużyna zamiast świętować złoto, drżała o miejsce na podium. Ostatecznie Christiansen finiszował jako drugi. Na jego pechu skorzystali Szwedzi, którzy wywalczyli złoty medal. Trzecią lokatę zajęli Francuzi. Quentin Fillon Maillet na finiszu przegrał sprinterską walkę z Norwegiem.

Taka sytuacja zdarzyła się po raz drugi tego dnia. Również w rywalizacji sztafet kobiet na ostatniej zmianie fatalnie strzelała Ingrid Landmark Tandrevold, która także musiała przebiec trzy karne rundy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Nie uwierzysz. Sochan pokazał, co jadł przed meczem

Bardzo dobry występ zaliczyli Polacy, którzy zameldowali się na mecie na dziewiątym miejscu. To duży sukces naszej męskiej reprezentacji, która startowała w składzie Konrad Badacz, Andrzej Nędza-Kubiniec, Jan Guńka, Marcin Zawół. Panowie łącznie dobierali tylko siedem pocisków. To najlepszy wynik męskiej kadry od 19 lat.

Wyniki:

M. Kraj Skład Czas Pudła
1.SzwecjaBrandt, Nelin, Ponsiluoma, Samuelsson1:16:22,60+9
2.NorwegiaLaegreid, T. Boe, J. Boe, Christiansen+11,84+11
3.FrancjaPerrot, Claude, Jacquelin, Fillon Maillet+12,83+13
4.NiemcyStrelow, Kuehn, Nawrath, Doll+51,61+8
5.USABonacci, Doherty, Wright, Brown+1:22,20+8
6.WłochyZeni, Bionaz, Hofer, Giacomel+1:44,11+11
9.PolskaBadacz, Nędza-Kubiniec, Guńka, Zawół+3:03,40+7

Czytaj także: To nie fotomontaż. Tak ubrali się na skoki "Trener odmówił". Są nowe informacje ws. afery u rywali Polaków

Źródło artykułu: WP SportoweFakty