Pierwszy w sezonie triumf Andrei Henkel, dobry rezultat Krystyny Pałki

Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w zawodach biathlonowego Pucharu Świata odniosła Andrea Henkel. Niemka zwyciężyła w rozegranym w Oslo biegu masowym. Oprócz Henkel na podium stanęły Daria Domraczewa i Teja Gregorin. Na dobrym 10. miejscu bieg ukończyła Krystyna Pałka.

Łukasz Witczyk

Na starcie niedzielnego biegu masowego zabrakło liderki klasyfikacji generalnej biathlonowego Pucharu Świata Magdaleny Neuner. Pod nieobecność Niemki, która zwyciężyła w dwóch poprzednich biegach w Oslo, najlepsza była jej rodaczka Andrea Henkel. Za jej plecami trwała zażarta walka o drugą pozycję pomiędzy Darią Domraczewą i Teją Gregorin. Na mecie nieznacznie lepsza była Białorusinka, która na ostatniej rundzie biegowej rzuciła się w pogoń za rywalkami i odrobiła ponad 20 sekund do zwyciężczyni zawodów.

W biegu masowym dobrze spisała się jedyna reprezentantka Polski uprawniona do startu w tych zawodach. Krystyna Pałka zajęła wysoką 10. pozycję, a wynik ten mógł być jeszcze lepszy gdyby nie jeden błąd podczas ostatniego strzelania. Nasza rodaczka na czwarte strzelanie wbiegła na 5. pozycji.