Kolejne zwycięstwo Magdaleny Neuner

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy w ostatnim czasie Magdalena Neuner. Niemka po dwóch zwycięstwach wywalczonych w Oslo tym razem okazała się najlepsza w sobotnim biegu sprinterskim, który rozegrany został w fińskim Kontiolahti.

Łukasz Witczyk

Niemka, która pod koniec ubiegłego roku zapowiedziała, że obecny sezon jest ostatnim w jej karierze, odniosła ósme zwycięstwo w tym sezonie i jednocześnie umocniła się na czele klasyfikacji generalnej biathlonowego Pucharu Świata. Po rozegraniu 18 z 26 zawodów Magdalena Neuner ma 33 punkty przewagi nad drugą w klasyfikacji Darią Domraczewą.

Neuner zwycięstwo w biegu sprinterskim w zimnym Kontiolahti zawdzięczać może dobremu strzelaniu, a zwłaszcza 100 proc. skuteczności w "stójce". Niemka tylko raz pomyliła się na strzelnicy. Jeden błąd popełniła również druga na mecie Kaisa Mäkäräinen. Ubiegłoroczna zdobywczyni Kryształowej Kuli do zwyciężczyni straciła ponad 12 sekund. Trzecia była Domraczewa, która miała czas o 17 sekund gorszy od Niemki i dwa pudła na strzelnicy.

W sobotnim sprincie wystąpiło pięć reprezentantek Polski i wszystkie zdołały wywalczyć awans do niedzielnego biegu na dochodzenie. Najlepiej z Polek spisała się Magdalena Gwizdoń, która zajęła 22. miejsce i co ważne nie popełniła żadnego błędu na strzelnicy. Na 29. pozycji sklasyfikowana została Paulina Bobak (1 pudło), dla której był to najlepszy wynik w tym sezonie. Na 32. lokacie bieg ukończyła Krystyna Pałka (2 niecelne strzały), a 36. była Weronika Nowakowska-Ziemniak (1 pudło). Dość szczęśliwie prawo startu w niedzielnym biegu na dochodzenie wywalczyła Agnieszka Cyl, która zajęła dopiero 57. miejsce i popełniła najwięcej błędów na strzelnicy z naszych reprezentantek, bo aż 3.