KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Niemki najlepsze w Anterselvie, Polki o dwa pudła od podium!

Ponownie wiele emocji dostarczyły kibicom polskie biathlonistki. Nasza sztafeta długo utrzymywała się w czołówce, ale podczas ostatniego strzelania została zaprzepaszczona szansa na podium.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Niedzielne biegi sztafetowe to ostatnie starty przed lutowymi mistrzostwami świata, których gospodarzem będzie Nove Mesto. Nadzieją polskich kibiców na sukces w Czechach jest sztafeta pań, nie osiągająca w tym sezonie spektakularnych rezultatów, ale podczas zawodów w Oberhofie Polki pokazały, że stać je na walkę z najlepszymi.

Po słabszym występie w Ruhpolding biało-czerwone ponownie dostarczyły kibicom sporo emocji. Anterselva, przypominijąca miłe chwile kibicom biathlonu nad Wisłą, ponownie była szczęśliwa dla Polek. Kapitalnie rywalizację rozpoczęła Krystyna Pałka. Biegnąca tradycyjnie na pierwszym odcinku Polka popisała się stuprocentową skutecznością na strzelnicy, dzięki czemu zyskała bezpieczną, 12-sekundową, przewagę nad rywalkami, które nie były tak skuteczne. Pałka ponownie dobrze rozpoczęła bieg, co pozwoliło mieć nadzieję na dobry rezultat na włoskiej ziemi.

Jako druga z Polek na trasę w Anterselvie wybiegła Magdalena Gwizdoń. Jedyna reprezentantka Polski, która triumfowała w zawodach Pucharu Świata nie narzuciła morderczego tempa, co przerodziło się w dobre, jak na Gwizdoń, strzelanie. Polka zanotowała tylko jedno pudło w pozycji stojącej, ale jednym dobieranym pociskiem naprawiła błąd. Na rundę biegową Gwizdoń wybiegła z minimalną przewagą nad Olgą Zajcewą. Rosjanka szybko zniwelowała stratę i obie zawodniczki równo wbiegły w strefę zmian.

Tak dobry rezultat na półmetku rywalizacji Polki zanotowały podczas styczniowego biegu sztafetowego w Oberhofie. Jednak wtedy w dalszej fazie rywalizacji Monika Hojnisz i Weronika Nowakowska-Ziemniak zanotowały łącznie cztery rundy karne, co spowodowało spadek na 7. pozycję. Wówczas czuć było wielkie rozczarowanie, bowiem równa sztafeta Polek miała szansę na historyczny rezultat.

Biegnąca na trzeciej zmianie Hojnisz podczas strzelania w pozycji leżącej zanotowała jedno pudło, lecz podobnie jak Gwizdoń przy pierwszym dobieranym pocisku strąciła brakujący krążek. Bezbłędna była Niemka Nadine Horchler i to ona objęła prowadzenie z 12-sekundową przewagą nad grupą pościgową, w której oprócz Polki były Marie Laure Brunet i Jekaterina Szumiłowa. Hojnisz, podobnie jak Niemka i Franuzka, w pozycji stojącej była bezbłędna i w strefę zmian przybiegła na drugiej pozycji ze stratą 21 sekund do Horchler.

Tak dobrego występu polskiej sztafety dawno nie oglądaliśmy. Wszystko zależało od biegnącej na ostatniej zmianie Nowakowskiej-Ziemniak. Rywalkami Polki w walce o czołowe lokaty były Andrea Henkel, Olga Wiłuchina i Marie Dorin Habert. Podczas strzelania w pozycji leżącej Niemka trzykrotnie spudłowała i musiała bronić się przed karną rundą. Sztuka ta jej się powiodła, ale Henkel straciła całą przewagę nad Polką i Rosjanką. O losach triumfu zadecydowało ostatnie strzelanie. Niestety Nowakowska-Ziemniak zaprzepaściła szansę na podium. Polka zanotowała dwie karne rundy i spadła na 6. pozycję. Zawody zakończyły się triumfem sztafety niemieckiej, na drugiej lokacie przybiegły Rosjanki, a 3. lokata padła łupem Francuzek.

Wyniki:

M Kraj Skład Czas Kary
1 Niemcy Hildebrand, Goessner, Horchler, Henkel 1:13:02,1 0+10
2 Rosja Glazyrina, Zajcewa, Szumiłowa, Wiłuchina +17,4 0+9
3 Francja Bescond, Boilley, Brunet, Dorin Habert +40,9 0+4
4 Norwegia Horn, Solemdal, Flatland, Berger +1:19,5 1+13
5 Ukraina Dzhyma, Va.Semerenko, Vi.Semerenko, Pidruszna +1:40,4 0+11
6 Polska Pałka, Gwizdoń, Hojnisz, Nowakowska-Ziemniak +1:54,3 2+6
7 Białoruś Skardino, Dubarezawa, Kalinczik, Domraczewa +2:23,3 1+11
8 Włochy Wierer, Oberhofer, Gontier, Runggaldier +3:10,3 1+16
9 Austria Schwabl, Schrempf, Innerhofer, Hauser +3:40,5 0+11
10 USA Cook, Dunklee, Studebaker, Dreissigacker +4:43,1 1+14

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (10)
 • bun Zgłoś komentarz
  Ciągle ten sam scenariusz :( Moje ustawienie to Gwizdoń, Nowakowska, Hojnisz i Pałka . Pałka nie dość, że najlepsza, to chyba jeszcze najbardziej odporna psychicznie. Na pewno ustawienia
  Czytaj całość
  z Nowakowską czy tez Gwizdoń na ostatniej zmianie nie wchodzą w grę.
  • harding Zgłoś komentarz
   Podwójne błędy Weroniki :(
   • Szymonn Zgłoś komentarz
    Wielka szkoda ,że nie udało się zająć miejsca na podium. Weronika Nowakowska- Ziemniak po raz kolejny zawiodła podczas strzelania. Skoro już nasz trener upiera się, żeby biegała to
    Czytaj całość
    niech startuje na drugiej zmianie a na ostatniej Pałka, natomiast Gwizdoń na pierwszej. Po raz kolejny nie wytrzymała nerwowo i zaprzepaściła szanse na świetny wynik. Może odbuduję swoją formę Agnieszka Cyl i ona zajmie miejsce Nowakowskiej. Trzeba pochwalić Monikę Hojnisz, ponieważ widać poprawę w jej występach sztafetowych i jej występy są co raz lepsze. Teraz czekamy na MŚ i oby nasze zawodniczki spisały się jak najlepiej.
    • okwitek Zgłoś komentarz
     Michalzg czytaj ze zrozumieniem. Agnieszko Cyl powalcz o miejsce na ostatniej zmianie sztafety. Myślę że przed mistrzostwami świata pozycja w sztafecie Krystyny Pałki i Magdaleny
     Czytaj całość
     Gwiizdoń jest niepodważalna. Bardzo blisko tego jest Monika Hojnisz jak lepiej będzie pewniej strzelać końcówkę :stójki:.
     • Szlakowy Zgłoś komentarz
      Tak dla ścisłości-dobieramy NABÓJ a POCISK leci do tarczy. Nareszcie jest dobry materiał na Drużynę.Gratuluję.
      • wp7650 Zgłoś komentarz
       Brawo dziewczyny, brawo!! Co prawda mogło być lepiej, ale nie narzekajmy, jak się Pani Weronika dogada ze "Zbyszkiem" to nasza sztafeta będzie wyżej. Pani Weroniko, niech się Pani nie
       Czytaj całość
       załamuje, głowa do góry, na 100% przyjdą lepsze zawody.
       • michalzg Zgłoś komentarz
        "Tak dobry rezultat na półmetku rywalizacji Polki zanotowały podczas styczniowego biegu sztafetowego w Oberhofie. Jednak w dalszej fazie rywalizacji Monika Hojnisz i Weronika
        Czytaj całość
        Nowakowska-Ziemniak zanotowały łącznie cztery rundy karne, co spowodowało spadek na 7. pozycję. Wówczas czuć było wielkie rozczarowanie, bowiem równa sztafeta Polek miała szansę na historyczny rezultat." CO to ma znaczyc? Wyglada z tego ze Hojnisz tez zaprzepascila, jak to tylko Weronika dala ciala na ostatnim strzelaniu, czytac dwa razy zanim sie napisze cos, bo nie ma to kompletnie sensu.I na jaka 7 pozycje jak skonczyly 6??? WTF?
        • azazel pazuzu Zgłoś komentarz
         szkoda,szkoda,szkoda.tak blisko było podium.niestety Weronika po raz kolejny zawiodła
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×