KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tora Berger wygrała w Oslo, Nowakowska-Ziemniak najlepsza z Polek

Kolejne zwycięstwo w zawodach biathlonowego Pucharu Świata odniosła Tora Berger. Norweżka tym razem okazała się najlepsza w sprincie, który rozegrany został z Oslo.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Tora Berger zwycięstwo zawdzięcza bezbłędnemu strzelaniu, dzięki czemu na mecie miała 12 sekund przewagi nad drugą w klasyfikacji Darią Domraczewą. Białorusinka na strzelnicy pomyliła się dwukrotnie, lecz dzięki szybkiemu biegowi odrobiła wiele cennych sekund do Norweżki. Trzecia na mecie, Anastazja Kuzmina do zwyciężczyni straciła 30 sekund.

W piątkowym sprincie udział wzięły cztery reprezentantki Polski, które dobrze spisały się w stolicy Norwegii. Najlepiej z Polek zaprezentowała się Weronika Nowakowska-Ziemniak. Zajęła ona 11. pozycję, a do Berger straciła blisko minutę i 7 sekund. Dwa oczka niżej sklasyfikowana została Magdalena Gwizdoń. 16. lokatę zajęła Krystyna Pałka. Obie nasze reprezentantki dwukrotnie pomyliły się na strzelnicy, z kolei Nowakowska-Ziemniak raz nie posłała naboju do celu. Awans do biegu pościgowego wywalczyła również Paulina Bobak, która zajęła 55. lokatę.

Wyniki:

M Zawodniczka Kraj Czas Kary
1 Tora Berger Norwegia 21:31,2 0
2 Daria Domraczewa Białoruś +12,0 2
3 Anastazja Kuzmina Słowacja +30,9 2
4 Marie Dorin Habert Francja +32,3 1
5 Olena Pidruszna Ukraina +50,5 1
6 Andrea Henkel Niemcy +51,9 1
7 Laura Dahlmeier Niemcy +53,6 0
8 Wita Semerenko Ukraina +1:04,7 1
9 Teja Gregorin Słowenia +1:05,3 1
10 Natalia Budryga Ukraina +1:06,3 1
11 Weronika Nowakowska-Ziemniak Polska +1:06,7 1
13 Magdalena Gwizdoń Polska +1:09,4 2
16 Krystyna Pałka Polska +1:21,2 2
55 Paulina Bobak Polska +3:01,7 2

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • Szymonn Zgłoś komentarz
  Berger była dziś bezkonkurencyjna. Mało zawodniczek strzelało bezbłędnie. Szkoda, że polkom się nie udało strzelać lepiej. Znowu to drugie strzelania u pani Krysi i Magdy. Ponad minuta
  Czytaj całość
  straty do Berger to dużo jednak do reszty to nie tak źle. Wiemy, że w biegu pościgowym są 4 strzelania i wszystko jest możliwe. Najlepsza dziesiątka jest spokojnie w zasięgu polek. Szkoda, że Paulinie Bobak nie udało się zdobyć punktów.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×