Tora Berger wygrała w Oslo, Nowakowska-Ziemniak najlepsza z Polek

Kolejne zwycięstwo w zawodach biathlonowego Pucharu Świata odniosła Tora Berger. Norweżka tym razem okazała się najlepsza w sprincie, który rozegrany został z Oslo.

Łukasz Witczyk

Tora Berger zwycięstwo zawdzięcza bezbłędnemu strzelaniu, dzięki czemu na mecie miała 12 sekund przewagi nad drugą w klasyfikacji Darią Domraczewą. Białorusinka na strzelnicy pomyliła się dwukrotnie, lecz dzięki szybkiemu biegowi odrobiła wiele cennych sekund do Norweżki. Trzecia na mecie, Anastazja Kuzmina do zwyciężczyni straciła 30 sekund.

W piątkowym sprincie udział wzięły cztery reprezentantki Polski, które dobrze spisały się w stolicy Norwegii. Najlepiej z Polek zaprezentowała się Weronika Nowakowska-Ziemniak. Zajęła ona 11. pozycję, a do Berger straciła blisko minutę i 7 sekund. Dwa oczka niżej sklasyfikowana została Magdalena Gwizdoń. 16. lokatę zajęła Krystyna Pałka. Obie nasze reprezentantki dwukrotnie pomyliły się na strzelnicy, z kolei Nowakowska-Ziemniak raz nie posłała naboju do celu. Awans do biegu pościgowego wywalczyła również Paulina Bobak, która zajęła 55. lokatę.