Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Biathlonowa reprezentacja Polski wróciła ze zgrupowania w Obertilliach

W poniedziałek zakończyło się zgrupowanie biathlonowej reprezentacji Polski. Przez dwa tygodnie biało-czerwoni trenowali w miejscowości Obertilliach. W Austrii zabrakło jedynie Agnieszki Cyl.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Dla reprezentantów Polski było to kolejne zgrupowanie, które ma na celu jak najlepsze przygotowanie ich do zbliżających się igrzysk. Wcześniej trenowali oni w Dusznikach. Podczas tegorocznych mistrzostw świata biathlonistki pokazały, że stać je na walkę o najwyższe cele i nic w tym dziwnego, że biało-czerwone uznawane są za jedną z nadziei medalowych w Soczi. W Obertilliach trenowały Krystyna Pałka, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Paulina Bobak, Kinga Mitoraj oraz Krzysztof Pływaczyk i Łukasz Szczurek.

Polacy spędzili w miejscowości położonej w Tyrolu dwa tygodnie i trenowali pod czujnym okiem Adama Kołodziejczyka- Zgrupowanie w Obertilliach dobiega końca. Wykonaliśmy tu kawał dobrej roboty! Pogoda dopisała, plan treningowy był ciężki ale skomponowany bardzo ciekawie. Gratulacje dla trenera Adama Kołodziejczyka za umiejętne połączenie sporego wysiłku z dawką zabawy, drobnej rywalizacji i wypoczynku. Podziękowania dla Damiana - naszego fizjoterapeuty oraz doktora za opiekę nad naszym zdrowiem i odnową biologiczną, które przy takim natężeniu pracy były bardzo istotne - napisała na swoim profilu na Facebooku Nowakowska-Ziemniak.

W nadchodzącym sezonie na biathlonowych trasach nie wystąpi Agnieszka Cyl. 29-letnia biathlonistka spodziewa się dziecka. - 10 tygodni temu rozpoczęłam z mężem własne przygotowania do Igrzysk Życia. Gdzieś na początku lutego "wygramy" swój własny ok. 3kilogramowy i 50centymetrowy żywy medal Rozpoczął się dla mnie najszczęśliwszy okres w moim życiu,po dwóch bardzo ciężkich latach nie spodziewałabym się na raz tyle szczęścia - poinformowała na Facebooku Cyl.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Facebook

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×