Ann Kristin Flatland wygrała sprint w Oestersund, Krystyna Pałka najlepsza z Polek

Zwycięstwem Ann Kristin Flatland zakończył się biathlonowy bieg sprinterski, który rozegrano w Oestersund. Najlepsza z Polek była Krystyna Pałka.

Łukasz Witczyk

Ann Kristin Flatland nie dała rywalkom najmniejszych szans. Norweżka była bezbłędna na strzelnicy, a dystans 7,5 kilometra przebiegła o blisko 16 sekund szybciej niż Olga Zajcewa. Rzutem na taśmę miejsce na podium wywalczyła Tora Berger. Dominatorka ubiegłego sezonu do swojej rodaczki straciła 22 sekundy. Berger na strzelnicy pomyliła się raz.

Polscy kibice liczyli na zdecydowanie lepszy występ reprezentantek Polski. Niestety, biało-czerwone ponownie niezbyt dobrze strzelały, a jak już były skuteczne w tym elemencie, to gorzej biegły. Najlepsza z naszych rodaczek, Krystyna Pałka, zajęła dopiero 34. miejsce. - Biorąc pod uwagę moje odczucia to uważam, że jestem gorzej przygotowana niż w zeszłym roku. Mam tylko nadzieję, że z kolejnymi startami rozbiegam się i zacznę walczyć z najlepszymi - pisała Pałka na swoim blogu przed piątkowym biegiem. Wicemistrzyni świata do zwyciężczyni straciła blisko minutę i 47 sekund. Pałka na strzelnicy zanotowała dwie karne rundy.

O cztery oczka niżej sklasyfikowana została Monika Hojnisz. Właśnie ona była najlepsza z naszych zawodniczek na strzelnicy (jedno pudło), lecz tym razem biegła zdecydowanie wolniej niż w czwartek, kiedy to miała trzeci czas biegu. W niedzielnym biegu pościgowym wystąpi jeszcze Magdalena Gwizdoń, która mimo czterech karnych rund zajęła 53. miejsce. Sekundy do czołowej sześćdziesiątki zabrakło Weronika Nowakowska-Ziemniak, która by wystartować w biegu na dochodzenie musi liczyć na nieobecność jednej z rywalek. Najsłabsza z Polek była Paulina Bobak. Została ona sklasyfikowana na 73. lokacie.