Uniwersjada: Złoty medal Weroniki Nowakowskiej Ziemniak, srebro Moniki Hojnisz

W niedzielę na trasach we włoskim Lago di Tesero rozegrano kolejne biathlonowe zawody na Uniwersjadzie. W sprincie kobiet złoty medal zdobyła Weronika Nowakowska-Ziemniak, a Monika Hojnisz była druga.

Łukasz Witczyk

Reprezentantki Polski nie dały najmniejszych szans rywalkom. Zarówno Weronika Nowakowska Ziemniak, jak i Monika Hojnisz na strzelnicy pomyliły się po razie. Lepiej biegła starsza z Polek i tym samym sięgnęła po swój drugi medal na tegorocznej Uniwersjadzie. Przypomnijmy, że Nowakowska-Ziemniak zdobyła srebrny medal w piątkowym biegu indywidualnym. Hojnisz, która musiała zadowolić się drugim miejscem do zwyciężczyni straciła nieco ponad 10 sekund. Na najniższym stopniu podium stanęła Rosjanka Tatiana Semenowa.

Obie Polki stoczą pomiędzy sobą pasjonującą walkę w poniedziałkowym biegu pościgowym. W sprincie kobiet udział wzięły jeszcze dwie reprezentantki Polski. Anna Mąka na strzelnicy pomyliła się raz i zajęła 12. pozycję. Z kolei Patrycja Hojnisz musiała przebiec trzy karne rundy. Do Nowakowskiej-Ziemniak Polka straciła ponad 3 minuty i 20 sekund. Wynik ten dał jej 29. miejsce.

Wśród mężczyzn najlepszy był Milanko Petrovic. Serb zwycięstwo odniósł mimo trzech błędów na strzelnicy, a co za tym idzie pokonaniu dodatkowych 450 metrów. Petrovic, dla którego to drugi medal na tegorocznej Uniwersjadzie, biegł w dobrym tempie i na mecie miał czas o 3,5 sekundy lepszy od Ukraińca Witalija Kilczytskiego. Trzeci był Dmytro Pidrusznyj, który do Serba stracił blisko 9 sekund.

Z Polaków tym razem najlepiej spisał się Łukasz Szczurek, który zajął 21. miejsce. Łukasz Słonina sklasyfikowany został na 33. pozycji, a Rafał Lepel wywalczył 37. lokatę. Dwaj pierwsi zawodnicy na strzelnicy mylili się po razie, a Lepel trzykrotnie nie posłał pocisku do celu. Jeszcze gorzej strzelał Grzegorz Bril (4 pudła), który zajął 40. lokatę. Mateusz Zawół (2 karne rundy) był 44., a Dariusz Krajewski z jednym pudłem sklasyfikowany został na 47. pozycji.

Sporty zimowe na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów narciarstwa i nie tylko! Kliknij i polub nas.