PŚ: Daria Domraczewa zwyciężyła w biegu indywidualnym w Oestersund, trzy Polki z punktami

Zwycięstwem Darii Domraczewej zakończył się biathlonowy bieg indywidualny na 15 kilometrów, który rozegrano w szwedzkim Oestersund. Na podium stanęły również Kaisa Makarainen i Walja Semerenko.

Łukasz Witczyk
Daria Domraczewa nie dała rywalkom najmniejszych szans. Białorusinka po dwóch pierwszych strzelaniach była bezbłędna, a do tego jej tempo biegu było bardzo szybkie. Domraczewa w dwóch kolejnych strzelaniach popełniła po jednym błędzie, lecz nie miało to żadnego przełożenia na zajęte przez nią miejsce. Reprezentantka Białorusi uzyskała czas o 28 sekund szybszy niż Kaisa Makarainen.
Finka była jedyną zawodniczką, która prezentowała tempo podobne do zwyciężczyni. Makarainen, podobnie jak Domraczewa, na strzelnicy pomyliła się dwukrotnie. Trzecia na mecie była Walja Semerenko, która do Domraczewej straciła 38 sekund. Ukrainka dobry wynik zawdzięcza bezbłędnemu strzelaniu. Semerenko była jedną z trzech zawodniczek, które nie pomyliły się na strzelnicy. Oprócz niej tej sztuki dokonały Niemki Luise Kummer (18. miejsce) i Karolin Horchler (24. lokata).

W biegu indywidualnym w Oestersund wystartowało pięć reprezentantek Polski. Najlepiej z nich spisała się Weronika Nowakowska-Ziemniak, która potwierdziła wysoką formę, sklasyfikowana została na 14. pozycji, a na strzelnicy pomyliła się trzykrotnie. Punkty Pucharu Świata zdobyły również Krystyna Guzik i Magdalena Gwizdoń. Pierwsza z nich popełniła dwa błędy na strzelnicy i zajęła 26. miejsce. Z kolei najbardziej doświadczona z biało-czerwonych wywalczyła 32. lokatę, a trzy z wystrzelonych przez nią nabojów nie znalazły drogi do celu.

Na 44. pozycji bieg ukończyła Monika Hojnisz. Strzelała ona najsłabiej z reprezentantek Polski. Hojnisz zaliczyła aż pięć karnych minut. Z kolei 82. była Anna Mąka. Jej występ mógł być lepszy, lecz podczas trzeciego strzelania popełniła aż cztery błędy. Warto dodać, że podczas pozostałych wizyt na strzelnicy Mąka była bezbłędna.