Daria Domraczewa wygrała bieg pościgowy w Novym Meście

Zwycięstwem Darii Domraczewej zakończył się biathlonowy bieg pościgowy, który rozegrano w Novym Meście. Punkty Pucharu Świata zdobyła Krystyna Guzik.

Niedzielny bieg pościgowy był pojedynkiem pomiędzy Kaisą Makarainen i Darią Domraczewą. Obie biathlonistki zaciekle walczyły o zwycięstwo w Novym Meście, a na strzelnicy pomyliły się po cztery razy. Na mecie nieznacznie szybsza była Białorusinka. Finka straciła do swojej najgroźniejszej rywalki blisko 7 sekund. Na trzeciej pozycji bieg zakończyła zwyciężczyni sobotniego sprintu, Laura Dahlmeier. [ad=rectangle] W biegu pościgowym udział wzięły dwie reprezentantki Polski. Lepiej z nich spisała się Krystyna Guzik, która zawody ukończyła na 22. miejscu. Z kolei na 45. lokacie sklasyfikowana została Karolina Pitoń. Guzik na strzelnicy pomyliła się cztery razy, a Pitoń musiała przebiec siedem karnych rund.