Trzy Polki wystartują w biegu masowym

Niedziela jest ostatnim dniem biathlonowych mistrzostw świata w Kontiolahti. Zawodnicy walczyć będą o medale w biegach masowych. W rywalizacji pań wystąpią trzy reprezentantki Polski.

Łukasz Witczyk
W biegu masowym wystąpią medalistki mistrzostw świata, zawodniczki z czołowej piętnastki Pucharu Świata, a stawkę uczestniczek uzupełnią biathlonistki, które zdobyły najwięcej punktów podczas zawodów w Kontiolahti. W niedzielnej rywalizacji wystartują Weronika Nowakowska-Ziemniak, Krystyna Guzik i Magdalena Gwizdoń. Niewiele do startu w ostatnim biegu czempionatu zabrakło Monice Hojnisz. Początek biegu o 13:30.
Weronika Nowakowska-Ziemniak podczas mistrzostw świata zdobyła dwa medale. W sprincie sięgnęła po srebrny medal, a w biegu pościgowym wywalczyła brązowy krążek. Polka jest jedną z siedmiu biathlonistek, które w Kontiolahti stanęły na podium. Wystartuje ona z trzecim numerem.

Zarówno Krystyna Guzik, jak i Magdalena Gwizdoń występ w niedzielnym biegu masowym zapewniły sobie dzięki dobrym występom w sprincie i biegu pościgowym. Guzik zapunktowała również w biegu indywidualnym. Spośród zawodniczek spoza piętnastki Pucharu Świata to właśnie ona zdobyła najwięcej punktów (101). Gwizdoń na swoim koncie zapisała 60 "oczek".

O pechu może mówić Monika Hojnisz, która słabo spisała się w sprincie i nie wywalczyła w nim awansu do biegu pościgowego. Hojnisz, która dwa lata temu w Novym Meście sięgnęła po brązowy medal mistrzostw świata właśnie w biegu masowym, zajęła 9. miejsce w biegu indywidualnym, co dało jej 32 punkty. Do startu zabrakło jej zaledwie 4 "oczek". Polka jest drugą rezerwową.