Zwycięstwo Franziski Hildebrand w sprincie w Ruhpolding, Polki bez rewelacji

Franziska Hildebrand zwyciężyła w rozegranym w Ruhpolding biathlonowym biegu sprinterskim, który zaliczany jest do Pucharu Świata. Na podium stanęły również Gabriela Soukalova i Kaisa Makarainen. Punkty zdobyły trzy Polki.

Łukasz Witczyk

Dla Franziski Hildebrand jest to drugie w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata i jednocześnie drugie osiągnięte w tym sezonie. Był to jeden z najciekawszych w tym sezonie biegów sprinterskich, a o losach zwycięstwa zadecydowały ułamki sekund. Hildebrand na mecie miała zaledwie o 0,3 lepszy czas niż Czeszka Gabriela Soukalova.

Lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata miała 2 sekundy zapasu nad Kaisą Makarainen, która stanęła na najniższym stopniu podium. Finka zdołała nieznacznie wyprzedzić Laurę Dahlmeier. Niemka po raz kolejny zasygnalizowała wysoką formę biegową. Jako jedyna zawodniczka z czołowej ósemki zaliczyła karną rundę, ale mimo to do podium straciła tylko pół sekundy.

Bez rewelacji spisały się reprezentantki Polski, które ostatnie dni spędziły na zgrupowaniu w Hochfilzen. Najlepsza z Biało-Czerwonych była Krystyna Guzik, która zajęła 24. miejsce, a na strzelnicy popełniła jeden błąd. W trzeciej dziesiątce sklasyfikowane zostały również Magdalena Gwizdoń (26. pozycja, dwa pudła) oraz Monika Hojnisz (28. lokata, jedno pudło).

Po raz kolejny w tym sezonie punktów Pucharu Świata nie zdobyła Weronika Nowakowska. Ubiegłoroczna dwukrotna medalistka mistrzostw świata po pierwszym strzelaniu była w czołowej dziesiątce, lecz w "stójce" zaliczyła dwa pudła i bieg zakończyła dopiero na 47. miejscu. Dopiero 90. była młoda Kamila Żuk.