MŚ: Złoto w biegu pościgowym dla Laury Dahlmeier, awans Polek

Zwycięstwem Laury Dahlmeier zakończył się biathlonowy bieg pościgowy, który rozegrany został w Oslo w ramach mistrzostw świata. Na podium stanęły również Dorothea Wierer oraz Marie Dorin Habert.

Łukasz Witczyk

Dla Laury Dahlmeier było to czwarte w tym sezonie zwycięstwo w biegu pościgowym. Niemka nie dała najmniejszych szans rywalkom. Co prawda na trasę wyruszyła z trzecim czasem, ale szybko przedarła się na prowadzenie i systematycznie powiększała swoją przewagę. Dahlmeier była bezbłędna na strzelnicy, a na mecie miała blisko 50 sekund zaliczki nad Dorotheą Wierer.

Włoszka na strzelnicy pomyliła się dwukrotnie. Po wybiegnięciu na trasę biegową Wierer była już niemal pewna srebrnego medalu. Za jej plecami trwała walka o trzecią lokatę, którą stoczyły Franziska Hildebrand i Marie Dorin Habert. Niemka nie wytrzymała szybkiego tempa Francuzki i musiała zadowolić się czwartą lokatę. Brąz przypadł Dorin Habert.

W biegu pościgowym wystąpiły dwie Polki. Obie zaliczyły awanse w porównaniu do sprintu. Na 29. miejscu sklasyfikowana został Monika Hojnisz (awans o piętnaście lokat), a 30. była Magdalena Gwizdoń, która na trasę wyruszyła z 55. numerem. Polki zaliczyły po dwie karne rundy. W niedzielnej rywalizacji nie wystąpiła Krystyna Guzik, która w sprincie była 60.

Transmisje z MŚ w biathlonie pokazuje telewizja Eurosport 1.