Anastazja Kuzmina po dwóch latach wróci na biathlonowe trasy

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/
zdjęcie autora artykułu

Anastazja Kuzmina wystąpi w zawodach Pucharu IBU, które w czwartek rozpoczną się we włoskim Martell. Dla dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej będzie to powrót na biathlonowe trasy po dwuletniej przerwie.

W tym artykule dowiesz się o:

Anastazja Kuzmina po raz ostatni w biathlonowych zawodach wystartowała w marcu 2014 roku, kiedy to w Oslo wygrała w biegu masowym. Następnie reprezentantka Słowacji zrobiła sobie przerwę w startach. Zaszła w ciążę i po narodzinach córki skupiła się na jej wychowaniu.

Kuzmina powrót na biathlonowe trasy zapowiadała już przed tym sezonem, ale postanowiła więcej czasu poświęcić swojej córce i powrót odłożyła na sezon 2016/2017. Dwukrotna mistrzyni olimpijska wystartuje jednak już podczas ostatnich w tym sezonie zawodach Pucharu IBU, które odbędą się we włoskim Martell.

31-letnia zawodniczka, by wystartować w przyszłym sezonie w Pucharze Świata musi zdobyć niezbędne punkty w Pucharze IBU i dlatego zdecydowała się na powrót już podczas ostatnich w tym roku biegach zaplecza PŚ. Kuzmina weźmie udział w czwartkowym i sobotnim sprincie.

- Jestem podekscytowana startem, ale jednocześnie jestem spokojna. Nie stawiam przed sobą wielkich celów. Gdybym miała za sobą pełne przygotowania do sezonu, to byłaby zupełnie inna historia. Chcę zobaczyć na jakim jestem poziomie - przyznała Kuzmina.

Zobacz wideo: #dziejesiewsporcie: fenomenalny gol w MLS

Źródło artykułu: