PŚ w biathlonie: Laura Dahlmeier nie zwalnia tempa, dobry występ Moniki Hojnisz

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA /
PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA /

Laura Dahlmaier potwierdziła swoją wysoką formę. Niemiecka biathlonistka zwyciężyła w rozegranym w Pjongczang biathlonowym biegu sprinterskim. Z dobrej strony pokazała się Monika Hojnisz, która zajęła dwunastą pozycję.

Dla biathlonistek była to próba generalna przed przyszłorocznymi igrzyskami olimpijskimi, których gospodarzem będzie południowokoreańskie Pjongczang. Na olimpijskiej trasie najlepiej poradziła sobie Laura Dahlmeier, która triumf zawdzięcza dobrej dyspozycji biegowej.

Niemka była bezbłędna na strzelnicy, a na mecie miała 8,4 sek. przewagi nad Norweżką Tiril Eckhoff, dla której był to najlepszy występ w tym sezonie. Eckhoff również popisała się stuprocentową skutecznością w strzelaniu. Trzecia była Anais Bescond. Francuzka do zwyciężczyni straciła blisko 42 sekundy.

Najlepiej z Polek spisała się Monika Hojnisz, która sklasyfikowana została na 12. miejscu. Punkty Pucharu Świata zdobyła również Magdalena Gwizdoń (18. lokata). Obie zawodniczki były bezbłędne na strzelnicy. 54. pozycję zajęła Kinga Mitoraj (1 pudło), a Krystyna Guzik (trzy karne rundy) sklasyfikowana została na 62. miejscu.