PŚ w biathlonie: triumf Martina Fourcade'a w biegu pościgowym w Pjongczang

W rozegranym w sobotę w południowokoreańskim Pjongczang biegu pościgowym zwyciężył Martin Fourcade. Na podium stanęli również Anton Szipulin i Julian Eberhard.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / FILIP SINGER

Faworytem biegu pościgowego był Julian Eberhard, który w piątek z dużą przewagą zwyciężył w sprincie. W sobotę jednak słabo spisał się na strzelnicy, gdzie zanotował trzy pudła i musiał przebiec dodatkowe 450 metrów. Zwycięzcą został Martin Fourcade. Francuz do rywalizacji przystępował jako trzeci, ale stuprocentowa skuteczność w połączeniu ze świetnym biegiem dała mu wygraną.

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i sześciokrotny zdobywca Kryształowej Kuli na mecie miał 34,5 sek. przewagi nad Antonem Szipulinem. Rosjanin do końca walczył o drugą pozycję, a na mecie był o nieco ponad dwie sekundy lepszy od Eberharda. Dodajmy, że Szipulin strzelał ze stuprocentową skutecznością.

Słabo spisał się jedyny Polak startujący w biegu pościgowym. Grzegorz Guzik sklasyfikowany został dopiero na 57. miejscu i wyprzedził tylko jednego rywala. Na strzelnicy popełnił on cztery błędy.