MP: Kamila Żuk najlepsza w biegu pościgowym

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Hendrik Schmidt
PAP/EPA / Hendrik Schmidt

Czwartek był drugim dniem rywalizacji w biathlonowych mistrzostwach Polski. Tym razem zawodniczki walczyły o triumf w biegu pościgowym. Zakończył się on triumfem Kamili Żuk.

Zawody miały niecodzienną formułę. Na ogół bowiem biegi na dochodzenie rozgrywane są na podstawie wyników sprintu lub biegu indywidualnego (w przypadku którego straty dzielone są na pół). Tym razem lista startowa pościgu została ustalona na podstawie rozegranego w środę biegu masowego.

Zawodniczki startowały w tej samej kolejności w jakiej ukończyły wczorajszą rywalizację w interwałach pięciosekundowych. Niezależnie więc od strat czasowych poniesionych w biegu ze startu wspólnego druga zawodniczka traciła na starcie pięć sekund, trzecia dziesięć, czwarta piętnaście itd.

Najlepiej spisała się Kamila Żuk, która na strzelnicy popełniła trzy błędy, ale dzięki szybkiemu biegowi na mecie miała 19,3 sek. przewagi nad Moniką Hojnisz. Brązowy medal wywalczyła Anna Mąka, która do zwyciężczyni straciła 2 minuty i 3 sekundy. Był to ostatni bieg polskich biathlonistek w sezonie 2016/2017.