Drugi złoty medal Kamili Żuk. Polka znów nie dała szans rywalkom

Kamila Żuk zdominowała rywalizację w biathlonowych mistrzostwach świata juniorów. Polka zdobyła swój drugi złoty medal na tej imprezie. Tym razem nie dała szans rywalkom w biegu sprinterskim.

Łukasz Witczyk
Kamila Żuk podczas zimowej olimpiady w Pjongczangu Getty Images / Dan Istitene / Kamila Żuk podczas zimowej olimpiady w Pjongczangu
To są mistrzostwa Kamili Żuk. Polka, które do Otepaa podróżowała z Pjongczangu 35 godzin, zdominowała rywalizację juniorek i została najbardziej utytułowaną reprezentantką Polski w historii tych zawodów. - Na pewno po takim zwycięstwie będę uważana za faworytkę w kolejnych startach. Trzeba będzie znów wyłączyć myślenie o wyniku i skupić się na najprostszych rzeczach, a powinno być dobrze - mówiła Polka po triumfie w biegu indywidualnym.

Żuk nie rzuciła słów na wiatr. W sprincie znów imponowała formą zarówno w biegu, jak i na strzelnicy. Popełniła tylko jeden błąd i to był klucz do wygranej. Na mecie 20-latka miała 26 sekund przewagi nad Czeszką Marketą Davidową. Z kolei trzecia Myrtille Begue z Francji straciła do Żuk 52 sekundy. To ogromna zaliczka przed niedzielnym biegiem pościgowym.

Oprócz Żuk w biegu sprinterskim juniorek wystartowały trzy Polki. Na 12. pozycji rywalizację zakończyła Natalia Tomaszewska, 31. była Kamila Cichoń, a na 60. lokacie sklasyfikowana została Paulina Pawliczek.