Norweski biathlonista w koszulce z Putinem na niedźwiedziu. "Wszystko gotowe na koniec sezonu"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Vetle Sjåstad Christiansen
Instagram / Vetle Sjåstad Christiansen
zdjęcie autora artykułu

Vetle Christiansen został powołany do reprezentacji Norwegii na zawody Pucharu IBU w Rosji. Biathlonista zamieścił zdjęcie, na którym jest w koszulce z wizerunkiem Władimira Putina na niedźwiedziu. To wywołało mieszane odczucia.

Zdjęcie Vetle Christiansena część kibiców oburzyło, a wśród pozostałych wywołało uśmiech. Trener reprezentacji Norwegii, Anders Brun Hennum w wizerunku Władimira Putina nie widzi nic złego. Humor swojego kolegi docenia również Johannes Boe. Telewizyjni eksperci są jednak zupełnie innego zdania.

- Wszystko gotowe na koniec sezonu - napisał na Instagramie Christiansen, który dumnie zaprezentował szarą koszulkę z grafiką prezentującą Putina dosiadającego niedźwiedzia. - Próbował zdobyć sympatię kibiców w Rosji. Prawdopodobnie zadziałało to w dwie strony. To stylowa koszulka, którą można kupić w internecie - przekazał Boe w rozmowie z norweską telewizją.

- To głupie zachowanie i to nie czas na takie gesty. W Rosji dzieje się wiele kontrowersyjnych rzeczy, które nie są akceptowane w sporcie - przyznała była biathlonistka, Liv Grete Skjelbreid. - Jest wielu biathlonistów, którzy chcą zbojkotować ostatnie zawody Pucharu Świata w Tjumeni. To poważna sprawa i należy ją traktować poważnie - dodała.

Biathloniści rywalizujący w Pucharze IBU najbliższe dwa tygodnie spędzą w Rosji. Najpierw rywalizować będą w miejscowości Uwat (10-11 marca), a następnie o punkty walczyć będą w Chanty-Mansijsku (14-17 marca).

ZOBACZ WIDEO: Denis Urubko o samotnym ataku na K2: "Nie chciałem, żeby ktoś mnie ratował, jak będą problemy"

Źródło artykułu: