Historyczny występ Magdaleny Gwizdoń. Polka pobiła 12-letni rekord

Magdalena Gwizdoń zajęła 23. miejsce podczas zawodów Pucharu Świata w Kontiolahti i została najstarszą biathlonistką w historii, która zdobyła punkty w tym cyklu.

Piotr Szarwark
Magdalena Gwizdoń WP SportoweFakty / Szymon Sikora / PZBiath. / Na zdjęciu: Magdalena Gwizdoń
Magdalena Gwizdoń była najlepszą z czterech startujących Polek podczas biathlonowego biegu sprinterskiego w Kontiolahti. Zawodniczka w sumie popełniła tylko jeden błąd na strzelnicy i zajęła 23. miejsce w stawce.

Tym samym dokonała historycznej rzeczy, bowiem została najstarszą zawodniczką w historii, która wywalczyła punkty Pucharu Świata. W piątek Gwizdoń miała dokładnie 38 lat, siedem miesięcy i pięć dni, dzięki czemu pobiła osiągnięcie Sary Konrad z 2006 roku. Wówczas Amerykanka była o tydzień młodsza.

Historycznego wyczynu za pośrednictwem mediów społecznościowych pogratulowała jej Justyna Kowalczyk.

W klasyfikacji generalnej PŚ w sezonie 2017/18 Gwizdoń zajmuje 49. miejsce z dorobkiem 76 "oczek". Najlepszą z Polek jest Weronika Nowakowska - 269 punktów daje jej 21. lokatę. W piątek uplasowała się ona na 33. pozycji.

Czy śledzisz poczynania polskich biathlonistek?