Zamyka się epoka w biathlonie. Ole Einar Bjoerndalen kończy karierę

To koniec epoki w biathlonie. Ole Einar Bjoerndalen, który zdobył aż 13 medali olimpijskich, postanowił zakończyć karierę.

Szymon Mierzyński
Na zdjęciu Ole Einar Bjoerndalen Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu Ole Einar Bjoerndalen
44-latek podjął taką decyzję po nieudanym sezonie 2017/2018, w którym zajął dopiero 43. miejsce w Pucharze Świata.

Ostatni okres nie był udany dla Norwega, lecz jego kariera to prawdziwe pasmo sukcesów. Wywalczył 13 medali olimpijskich (w tym 8 złotych), 45 (!) krążków na mistrzostwach świata (w tym 20 złotych), sześciokrotnie również wygrywał Puchar Świata.

Ole Einar Bjoerndalen odniósł aż 95 zwycięstw w zawodach pucharowych (94 w biathlonie i 1 biegach narciarskich). To rekordowy wynik.

Dziś Norweg ma 44 lata i po ponad 20-letnich występach na światowych arenach przechodzi na emeryturę.