PŚ w biathlonie: drugi triumf Kaisy Makarainen, 21. miejsce Moniki Hojnisz

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Monika Hojnisz
PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Monika Hojnisz

Drugie w tym sezonie zwycięstwo odniosła Kaisa Makarainen. Finka tym razem była najlepsza w biegu pościgowym rozegranym w ramach biathlonowego Pucharu Świata. Monika Hojnisz zajęła 21. miejsce.

Po raz kolejny Kaisa Makarainen nie dała najmniejszych szans swoim rywalkom. Na trasę biegu pościgowego Finka wyruszyła z 15-sekundową przewagą nad Dorotheą Wierer. Obie na strzelnicy były bezbłędne, ale Włoszka nie potrafiła zbliżyć się do swojej rywalki. Na mecie Makarainen miała aż 41 sekund przewagi nad reprezentantką Włoch. Pocieszeniem dla Wierer jest utrzymanie pozycji liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Na najniższym stopniu podium bieg ukończyła Paulina Fialkova. Słowaczka o trzecią lokatę stoczyła zaciętą walkę z Lisą Vittozzi. Obie na ostatnią rundę biegową wyruszyły razem, a na finiszowej prostej górą była reprezentantka Słowacji, która potwierdziła swoją wysoką formę.

21. lokatę zajęła Monika Hojnisz. Polka może mówić o rozczarowaniu. Przed trzecim strzelaniem zajmowała piątą pozycję i miała szansę na to, by walczyć o podium. Popełniła jednak trzy błędy na strzelnicy i spadła do trzeciej dziesiątki. Punktów Pucharu Świata nie zdobyła Kinga Zbylut, która musiała przebiec cztery karne rundy i zakończyła bieg na 52. miejscu.