PŚ w biathlonie: drugi triumf Marte Olsbu Roieseland, duży awans Moniki Hojnisz

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Stanko Gruden/Agence Zoom / Na zdjęciu: Monika Hojnisz-Staręga
Getty Images / Stanko Gruden/Agence Zoom / Na zdjęciu: Monika Hojnisz-Staręga

Zwycięstwem Marte Olsbu Roieseland zakończył się bieg pościgowy, który rozegrano w Novym Meście. O 24 pozycje awansowała Monika Hojnisz. Punkty zdobyła też Kinga Zbylut.

Dla Marte Olsbu Roieseland był to drugi triumf w Novym Meście. Wcześniej wygrała w sprincie i to ona ruszyła na trasę sobotniego biegu pościgowego jako pierwsza. Triumf nie przyszedł jej łatwo. Popełniła dwa błędy na strzelnicy i musiała gonić rywalki. Na ostatniej prostej pokonała świetnie dysponowaną Dorotheę Wierer, która zaliczyła jeden niecelny strzał.

Tę dwójkę starała się gonić Hanna Oeberg. Szwedka nie miała jednak szans nawiązać z nimi rywalizacji i musiała się zadowolić trzecim miejscem. Grupa pościgowa przybiegła do mety dopiero 54 sekundy po zwyciężczyni. Otwierała ją Lisa Vittozzi, która na finiszu wyprzedziła wracającą po zdrowotnej przerwie Laurę Dahlmeier.

Z dobrej strony pokazała się Monika Hojnisz. Polka awansowała z czterdziestego na szesnaste miejsce. Zaliczyła dwie karne rundy i może być zadowolona ze swojego występu. Kolejne punkty Pucharu Świata zdobyła też Kinga Zbylut. Sklasyfikowana została na 19. pozycji, a na strzelnicy pomyliła się trzykrotnie.